Minimalizm to najwygodniejsza aranżacja wnętrz

minimalizm w aranżacji wnetrz

Aranżacji wnętrz jest wiele. Lecz najbardziej wygodny jest minimalistyczny wystrój pomieszczeń. Minimalistyczny wystrój pozwala na osiągnięcie prostoty, harmonii, komfortu i elegancji. Pomieszczenia pozbawione zbędnych mebli, sprzętów i ozdobników wyglądają prosto, estetycznie i dają poczucie ładu. Co z kolei przekłada się na spokój i dobry nastrój. Ponadto przy posiadaniu małej ilości mebli można pozwolić sobie na lepszą ich jakość. Co bardzo wzbogaca pomieszczenia dodając im ekskluzywności.

Główną cechą minimalizmu jest przestronność

A więc przemyślana aranżacja pomieszczeń. Czyli żadnych zbędnych rzeczy. Liczy się tylko funkcjonalność i zachowanie ekskluzywności. Dlatego wszystkie meble i sprzęty muszą być absolutnie niezbędne i dopracowane w najmniejszym detalu, aby dobrze wyglądały. Do tego jasna kolorystyka ścian. Najlepiej biała, bo po pierwsze jest ponadczasowa. A po drugie bardzo praktyczna, gdyż w przypadku zabrudzenia ścian łatwo można pomalować na biało ubrudzony kawałek ściany. W takiej aranżacji muszą znaleźć się również materiały najwyższej jakości, jak na przykład zasłony, obrusy.

Aranżując pomieszczenia w minimalistycznym stylu nie wolno zapominać o drewnie, które znajdzie się na podłodze, jak i w meblach. Oraz o szkle i metalu. Szklany blat ławy lub stołu wygląda znakomicie. Tak samo, jak z metalu szlachetnego barierka przy schodach, która doda uroku i swojskości pomieszczeniu. Ważną rolę pełnią również lustra, a zwłaszcza w przypadku niewielkich pomieszczeń. Ponieważ lustra powiększają optycznie przestrzeń, a przeszklenie pozwoli na większe pozyskanie naturalnego oświetlenia, które rozjaśni wnętrze.

Aby w pomieszczeniu urządzonym w stylu minimalistycznym nie wiało monotonią można przełamać jasną kolorystykę jednym mocniejszym kolorowym akcentem. Może to być na przykład ciemnego koloru figurka, jaskrawa doniczka lub flakon, albo kolorowy obraz. I efekt murowany. Byle nie przesadzić z dodatkami. Bo w minimalizmie liczy się to, aby było mało rzeczy, lecz były one wysokiej jakości. Poprzez taką aranżację uzyskuje się pomieszczenia pełne harmonii, które pozwolą na efektywny odpoczynek, jak i na twórczą pracę. Gdy w pomieszczeniu znajduje się mało rzeczy, to każdy przedmiot odgrywa ważną rolę w budowaniu spójności. A spójność daje poczucie ładu.

Bardzo ważne jest też to, że minimalistyczne wnętrze wygląda estetycznie

Zawsze sprawia wrażenie czystego i utrzymanego w porządku. Co prawda, że w minimalistycznym wnętrzu łatwiej zadbać o ład i porządek. Gdyż nie trzeba przesuwać mebli i omijać sprzętów podczas odkurzania, czy mycia podłóg. Bo jest ich niewiele, ale za to jest dużo wolnej przestrzeni. Więc znacznie łatwiej i szybciej następuje sprzątanie powierzchni płaskich. A niewielka ilość dodatków przyspiesza odkurzanie półek.

Czyste i przestronne wnętrze bardzo dobrze wpływa na samopoczucie domowników, jak i gości, którzy odwiedzają domowników. W aranżacji minimalistycznej wszystko posiada swoje miejsce, co sprzyja skupieniu, wyciszeniu i regeneracji sił. Aranżacja minimalistyczna pozwala na zaoszczędzenie czasu, który można spożytkować na inne pożyteczne działania lub na odpoczynek.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *