Minimalizm to najwygodniejsza aranżacja wnętrz

minimalizm w aranżacji wnetrz

Aranżacji wnętrz jest wiele. Lecz najbardziej wygodny jest minimalistyczny wystrój pomieszczeń. Minimalistyczny wystrój pozwala na osiągnięcie prostoty, harmonii, komfortu i elegancji. Pomieszczenia pozbawione zbędnych mebli, sprzętów i ozdobników wyglądają prosto, estetycznie i dają poczucie ładu. Co z kolei przekłada się na spokój i dobry nastrój. Ponadto przy posiadaniu małej ilości mebli można pozwolić sobie na lepszą ich jakość. Co bardzo wzbogaca pomieszczenia dodając im ekskluzywności.

Główną cechą minimalizmu jest przestronność

A więc przemyślana aranżacja pomieszczeń. Czyli żadnych zbędnych rzeczy. Liczy się tylko funkcjonalność i zachowanie ekskluzywności. Dlatego wszystkie meble i sprzęty muszą być absolutnie niezbędne i dopracowane w najmniejszym detalu, aby dobrze wyglądały. Do tego jasna kolorystyka ścian. Najlepiej biała, bo po pierwsze jest ponadczasowa. A po drugie bardzo praktyczna, gdyż w przypadku zabrudzenia ścian łatwo można pomalować na biało ubrudzony kawałek ściany. W takiej aranżacji muszą znaleźć się również materiały najwyższej jakości, jak na przykład zasłony, obrusy.

Aranżując pomieszczenia w minimalistycznym stylu nie wolno zapominać o drewnie, które znajdzie się na podłodze, jak i w meblach. Oraz o szkle i metalu. Szklany blat ławy lub stołu wygląda znakomicie. Tak samo, jak z metalu szlachetnego barierka przy schodach, która doda uroku i swojskości pomieszczeniu. Ważną rolę pełnią również lustra, a zwłaszcza w przypadku niewielkich pomieszczeń. Ponieważ lustra powiększają optycznie przestrzeń, a przeszklenie pozwoli na większe pozyskanie naturalnego oświetlenia, które rozjaśni wnętrze.

Aby w pomieszczeniu urządzonym w stylu minimalistycznym nie wiało monotonią można przełamać jasną kolorystykę jednym mocniejszym kolorowym akcentem. Może to być na przykład ciemnego koloru figurka, jaskrawa doniczka lub flakon, albo kolorowy obraz. I efekt murowany. Byle nie przesadzić z dodatkami. Bo w minimalizmie liczy się to, aby było mało rzeczy, lecz były one wysokiej jakości. Poprzez taką aranżację uzyskuje się pomieszczenia pełne harmonii, które pozwolą na efektywny odpoczynek, jak i na twórczą pracę. Gdy w pomieszczeniu znajduje się mało rzeczy, to każdy przedmiot odgrywa ważną rolę w budowaniu spójności. A spójność daje poczucie ładu.

Bardzo ważne jest też to, że minimalistyczne wnętrze wygląda estetycznie

Zawsze sprawia wrażenie czystego i utrzymanego w porządku. Co prawda, że w minimalistycznym wnętrzu łatwiej zadbać o ład i porządek. Gdyż nie trzeba przesuwać mebli i omijać sprzętów podczas odkurzania, czy mycia podłóg. Bo jest ich niewiele, ale za to jest dużo wolnej przestrzeni. Więc znacznie łatwiej i szybciej następuje sprzątanie powierzchni płaskich. A niewielka ilość dodatków przyspiesza odkurzanie półek.

Czyste i przestronne wnętrze bardzo dobrze wpływa na samopoczucie domowników, jak i gości, którzy odwiedzają domowników. W aranżacji minimalistycznej wszystko posiada swoje miejsce, co sprzyja skupieniu, wyciszeniu i regeneracji sił. Aranżacja minimalistyczna pozwala na zaoszczędzenie czasu, który można spożytkować na inne pożyteczne działania lub na odpoczynek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.