Pielęgnacja kluczem do pięknego ogrodu

pielęgnacja ogrodu

Któż z nas nie marzy o domu z pięknym, ogromnym ogrodem? A co, jeśli to marzenie już się spełniło? Jeśli mamy już wielki ogród, pełen przepięknych rabat kwiatowych, krzewów, drzew, a całą jego powierzchnię porasta bujna, zielona trawa? Jak dbać o takie cudo? Pielęgnacja ogrodu to, mogłoby się zdawać, dość skomplikowana sprawa. Nic bardziej mylnego. Wystarczy regularnie podlewać rośliny, które nasadziliśmy. Ilość wody musisz dostosować indywidualnie, w zależności od tego, jaki to jest gatunek, czy lubi częste podlewanie. Należy pamiętać, by nie przedobrzyć i nie przelać zanadto roślin. Krzewy należy przycinać w taki sposób, aby rozrastały się na boki, a nie wzwyż. W tym celu podcinamy gałązki, które wybijają się z boków rośliny.
Trawa powinna być podlewana, lecz pamiętaj, by latem nie robić tego w pełnym słońcu, gdyż to mogłoby sprawić, że Twój piękny trawnik ulegnie poparzeniu. Najlepiej robić to wcześnie rano, nim słońce zacznie porządnie grzać, bądź późnym wieczorem, kiedy promienie słoneczne nie są już takie ostre.
Na jesień delikatniejsze rośliny należy przesadzić do donic i schować w cieplejszym miejscu, aby tam przeczekały mrozy.
Pielęgnacja ogrodu może być świetną zabawą i sposobem na spędzanie dużej ilości wolnego czasu na świeżym powietrzu.
Na jesień należy pamiętać, aby zgrabić wszystkie opadłe liście, które, leżąc zbyt długo, zaczną gnić i pozbawią trawnik tlenu. Dobrze prowadzony ogród, którym zajmujemy się regularnie, odwdzięczy się nam pięknem i sprawi, że spędzanie w nim czasu będzie czystą przyjemnością.

kowalikowo.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.