Czy rolety termoizolacyjne chronią przed nagrzewaniem?

rolety termoizolacyjne

Rolety termoizolacyjne to rozwiązanie, które pozwala zapewnić mieszkańcom większą prywatność, a przy tym pełni szereg innych funkcji. Ze względu na zastosowane materiały tego typu osłony latem chronią przed słońcem, a zimą nie pozwalają pomieszczeniom się wychładzać. Dowiedz się, jak działa roleta termoizolacyjna i czy warto w nią zainwestować.

Czym jest roleta termoizolacyjna?

Rolety termoizolacyjne, nazywane także termicznymi, to osłony okienne stosowane wewnątrz pomieszczeń. Wyglądają jak klasyczne rolety i występują w wielu kolorach oraz rozmiarach. Chronią prywatność mieszkańców domu, ale pełnią również inne funkcje, takie jak:

  • ochrona przed promieniami słonecznymi,
  • ochrona przed nagrzewaniem,
  • ochrona przed wychładzaniem,
  • ochrona przed hałasem.

Właściwości termoizolacyjne rolet uzyskuje się dzięki specjalnej powłoce izolacyjnej. Ich instalację szczególnie doceniają właściciele domów jednorodzinnych oraz mieszkań na parterze. Ograniczają hałas dobiegający z zewnątrz i osłaniają wnętrze domu przed spojrzeniami przechodniów.

Rolety termoizolacyjne na każdą porę roku

Myślisz, że rolety termiczne to zbędny wydatek, bo w Polsce lato nie trwa zbyt długo, a dni z pełnym słońcem jest niewiele? Roleta termoizolacyjna nie służy tylko do tego, aby zablokować dopływ ostrych promieni słonecznych w czasie upalnych dni. Dom nagrzewa się również wtedy, gdy słońce wychodzi na krócej i jest mniej intensywne. Takie osłony szczególnie doceniają rodzice małych dzieci, które w ciągu dnia mają drzemki – nawet jeśli „nie ma” słońca, dla wielu maluchów jest zbyt jasno, żeby zasnąć. Takie rolety doskonale radzą sobie z „odcięciem” światła i utrzymaniem prawidłowej temperatury, która umożliwia zdrowe, spokojne drzemki.

Ponadto termorolety to rozwiązanie, które pełni bardzo praktyczną funkcję również zimą. W mroźnych miesiącach chronią one pomieszczenie przed wychładzaniem, co istotnie wpływa na przykład na wysokość twoich rachunków za energię elektryczną.

Roleta termoizolacyjna – do jakich pomieszczeń?

Roleta termoizolacyjna może być montowana w każdym pomieszczeniu. Ze względu na swoje właściwości szczególnie dobrze sprawdzi się w:

  • sypialni – zaciemnienie umożliwia relaks i wypoczynek w ciągu dnia, a ograniczenie nagrzewania się pomieszczenia pozwala na utrzymanie optymalnej temperatury do spania;
  • domowym biurze – blokada promieni słonecznych umożliwia pracę przy komputerze, a odpowiednia temperatura pozwala skupić się i pracować efektywnie;
  • pokoju dziecięcym – u najmniejszych dzieci zaciemnienie i odpowiednia temperatura to podstawa zdrowych drzemek i odpowiedniej nocnej regeneracji.

Roleta termoizolacyjna to obowiązkowy element wyposażenia każdego domu czy mieszkania, w którym domownicy narzekają na zbyt wysoką temperaturę. Takie osłony wiosną i latem świetnie chronią przed nagrzewaniem się wnętrz, a zimą – przed wychładzaniem.

Materiał zewnętrzny