Dlaczego warto zakupić poduszkę ortopedyczną dla niemowlaka?

poduszka dla niemowlaka

Jeszcze do niedawna panowało przekonanie, że niemowlaki w ogóle nie powinny spać na poduszce. Rzeczywiście, poduszka w tradycyjnym tego słowa rozumieniu może okazać się dla nich bardzo niebezpieczna, zwłaszcza jeśli główka łatwo się w niej zapada. Niemniej jednak każdy rodzic powinien pomyśleć o zakupie ortopedycznej poduszki dla niemowląt, która jest polecana zarówno przez lekarzy, jak i fizjoterapeutów. Jakie zalety ma poduszka ortopedyczna dla niemowlaka?

Lepiej zapobiegać, niż leczyć

Maluszki zdecydowaną większość czasu spędzają w pozycji leżącej. Często są one noszone na rękach przez rodziców, niemniej jednak ich doba w znacznym stopniu jest wypełniona snem, podczas którego powinny leżeć w łóżeczku bądź w wózku. Choć wszyscy doskonale wiemy, jak ważny jest sen w przypadku niemowląt, to spanie na nieodpowiednim podłożu może doprowadzić do powstania syndromu płaskiej główki. Zapobiega temu poduszka ortopedyczna dla niemowlaka, która jest wyprofilowana w specjalny sposób, z obniżoną częścią środkową.

Przy zniekształceniach główki

Zniekształcenia główki mogą mieć różną przyczynę, niemniej jednak zawsze wymagają one przeprowadzenia diagnostyki przez lekarza specjalistę. Najczęściej zniekształcenia główki nie wynikają z żadnych, poważnych chorób, lecz konieczne jest wdrożenie odpowiedniej terapii, dzięki której główka maluszka odzyska naturalny kształt. Zarówno fizjoterapeuci, jak i lekarze ortopedzi polecają rodzicom poduszki ortopedyczne dla niemowląt. Powodem jest fakt, iż wspomagają one proces leczenia w niezauważalny dla maluszka sposób. Zazwyczaj bowiem fizjoterapeuci wykonują z niemowlakiem różnego rodzaju ćwiczenia, których rodzic bez odpowiedniego przygotowania nie powinien sam powtarzać w domu. Gdyby nie poduszka ortopedyczna dla niemowlaka, rehabilitacja mogłaby trwać zdecydowanie dłużej, głównie ze względu na to, że zajęcia z fizjoterapeutą zwykle odbywają się jedynie raz lub dwa razy w tygodniu.

Do łóżeczka i wózeczka

Poduszka ortopedyczna dla niemowlaka jest niezwykle prosta w użytkowaniu. Wystarczy tylko ułożyć na niej główkę niemowlaka, gdy po usypianiu odkładamy go do łóżeczka. Dziecko powinno spać na poduszce najczęściej, jak to tylko możliwe, zatem nie tylko w nocy, ale również w dzień. Poduszkę ortopedyczną dla niemowlaka możemy z powodzeniem umieścić w wózku lub w łóżeczku turystycznym, gdy nocujemy z maluchem poza domem. Jest ona niewielkich rozmiarów, zatem nie ma problemu, aby zabrać ją ze sobą z domu. Co więcej, poduszka wykonana jest z przyjaznych dziecku materiałów, dlatego mogą na niej spać nawet mali alergicy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.