grzejnik lazienkowy

grzejnik lazienkowy

Co dość oczywiste, grzejnik w łazience powinien być przede wszystkim funkcjonalny – dobrze nagrzewać, mieć długą żywotność i być energooszczędnym. Jednak nie da się ukryć, że coraz częściej zwracamy uwagę nie tylko na to, aby sprzęty użytku domowego spełniały swoje zadanie, ale też aby ciekawe i estetycznie wyglądały. Wobec tego czy grzejniki łazienkowe mogą być nie tylko przykrą koniecznością, ale także atrakcyjnym elementem wystroju?

Walory estetyczne grzejników

Wydawać by się mogło, że grzejniki do łazienki kończą się i zaczynają na białych, klasycznych żeberkach. Wbrew pozorom jednak nawet wśród grzejników łazienkowych występuje spora różnorodność kolorów, materiałów, rozmiarów i kształtów. Nie ma więc powodu do obaw, że grzejnik będzie gryzł się ze ścianami, podłogą czy innymi elementami wystroju. Będziemy w stanie dopasować go z pewnością tak, że nie dość, że nie będzie już przeszkadzał, a stanie się ważną częścią całej aranżacji.

Dobór grzejnika o odpowiedniej mocy

Należy jednak pamiętać, że przede wszystkim powinniśmy przy wyborze grzejnika kierować się jego parametrami, a przede wszystkim mocą grzewczą. Dopiero w dalszej kolejności możemy selekcjonować grzejniki pod kątem ich estetyki. Co nam w końcu z ładnego i przyjemnego dla oka grzejnika, jeśli potem w łazience i tak jest zimno? Nie należy także przesadzać w drugą stronę. Za zbyt mocny grzejnik tylko niepotrzebnie przepłacimy. Jeśli sami nie jesteśmy w stanie określić, jaka moc byłaby dla nas najlepsza, pomocą służyć nam będą na ogół pracownicy sklepów, w których grzejniki można zakupić.

Ile może kosztować grzejnik łazienkowy?

Niestety, w wielu przypadkach okaże się, że im bardziej nietypowy i robiący wizualnie wrażenie grzejnik, tym wyższa będzie jego cena. Najmniej zapłacimy oczywiście za te najprostsze, najbardziej standardowe modele. Mimo wszystko ładny, ale też funkcjonalny grzejnik łazienkowy nie jest już wyzwaniem nie do pokonania dla przeciętnego portfela. Nie zawsze warto maksymalnie oszczędzać, ponieważ należy pamiętać, że prawdopodobnie grzejnik ten posłuży nam (i będziemy bardzo często go widywać) przez co najmniej kilka lat.

Aktualnie niemal wszystko może już nabrać poza wymiarem praktycznym także wymiar dekoracyjny, nawet przedmioty codziennego użytku. Grzejniki łazienkowe dla niektórych mogą wydawać się złem koniecznym, które tylko niepotrzebnie zajmuje miejsce. Jeśli jednak poświęcimy chwilę, aby dobrać je pod kątem tego, aby pasowały do reszty wystroju, efekt może być naprawdę zadowalający. Niestety, czasami będzie się to jednak wiązało ze stosunkowo wysoką ceną.