Jak wygląda malowanie płytek podłogowych?

malowanie płytek podłogowych

Gdy domownikom znudzą się ich płytki, nie trzeba od razu organizować wielkiego remontu i szukać dobrych fachowców. Jak się okazuje w praktyce, jest wiele sposobów na to, by szybko i nie wydając przy tym fortuny zmienić wygląd swoich pomieszczeń. Jednym z takich najbardziej znanych i najszybszych sposobów na to, by zmienić wygląd płytek, jest ich pomalowanie na inny kolor. Już po kilku godzinach efekt jest widoczny, a wnętrze prezentuje się zupełnie inaczej. Co więc warto wiedzieć o malowaniu płytek podłogowych? Jakie farby najlepiej sprawdzają się na płytkach? Na te oraz na wiele więcej innych pytań odpowiedzi znajdują się poniżej.

Malowanie płytek podłogowych

Tak naprawdę malowanie płytek podłogowych nie jest skomplikowanym przedsięwzięciem. Wystarczy odrobina kreatywności, odpowiednia farba i dobrej jakości narzędzia, by już po chwili cieszyć się naprawdę świetnym efektem. Co ciekawe, coraz częściej klienci decydują się na pomalowanie płytek w swoich wnętrzach. Jest to bardzo ekonomiczne rozwiązanie, które nie wymaga specjalnych zdolności, ani też dużych nakładów finansowych. Dzięki temu, że w wielu popularnych marketach jest tak doskonały wybór przeróżnych farb do płytek, bez problemu klienci znajdą asortyment, który doskonale będzie pasować do ich wnętrz.

Kiedy zdecydować się na pomalowanie płytek?

Tak naprawdę, gdy efekt nie jest zadowalający dla klientów, wielu z nich już kilka miesięcy po położeniu płytek decyduje się na ich zmianę. Bardzo często są to osoby, które zdecydowały się na płytki z połyskiem w kolorze białym, ecru, brązowym lub czarnym, gdyż tego rodzaju materiały są dość trudne w utrzymaniu czystości. Szczególnie, gdy takie płytki klienci wybrali do łazienki, kuchni lub salonu. Dlatego też, producenci stworzyli naprawdę solidne farby, które doskonale pokryją większość płytek, które znajdują się na rynku. W większości przypadku wystarczą tak naprawdę dwie lub trzy warstwy, by uzyskać świetny efekt na swojej podłodze i ścianach. Nie każdy bowiem wie, że większość płytek nadaje się do tego, by pomalować je farbą. Klienci decydują się więc na malowanie płytek w kuchni, w salonie, w łazience, na korytarzu, w biurze, jak i w jadalni. Zarówno płytki na ścianie, na podłodze, jak i tworzące wszelkie zabudowy (np.: na wannie) bez problemu można pokryć dobrą farbą.

Dlaczego warto pomalować płytki dobrą farbą?

Jakość farby ma w tym przypadku ogromne znaczenie. Wiele osób decyduje się na pomalowanie płytek, które lata świetności mają już dawno za sobą. Dlatego też warto wybrać asortyment, który nie tylko doskonale pokryje płytki, ale również, który będzie idealnie nadawał się do konkretnego miejsca. Doskonałą opcją są więc farby matowe, z połyskiem, jak i farby nie brudzące się (ze specjalną powłoką) oraz farby odporne na działanie promieni słonecznych.
Należy postawić na asortyment pochodzący od znanych, sprawdzonych producentów, którzy posiadają w swojej ofercie farby specjalne do konkretnych pomieszczeń. Wówczas klient może być pewien, że będą one odporne na zmienne temperatury, na wilgoć oraz na wszelkie zarysowania. Warto postawić na dobrą markę, by mieć pewność, że dany kolor utrzyma się na płytkach przez wiele lat i co najważniejsze będzie funkcjonalny.