kolonialna szafka rtv

Meble w stylu kolonialnym to nie tylko tradycyjne kufry, skrzynie, stoliki czy taborety. To także współczesne sprzęty Meble w stylu kolonialnym to nie tylko tradycyjne kufry, skrzynie, stoliki czy taborety. To także współczesne sprzęty inspirowane wymienionym kierunkiem. Przykładem może być salidna szafka kolonialna rtv lub komoda rtv ze sklepu https://mandallin.pl/149-komody-tv-i-szafki-rtv wykonana z drewna palisandru, mango czy mahoniu. Jest to prosty mebel w klasycznym stylu. Wykonuje się go z eleganckiego i zazwyczaj ciemnego drewna egzotycznego. Styl kolonialny charakteryzuje masywność i solidność wykonanych elementów. Mebel jest niski i szeroki, zazwyczaj umieszcza się go na krótkich nóżkach, ale dostępne są również modele stykające się bezpośrednio z podłogą.

Szafka kolonialna

Szafki rtv są bardzo różnorodne. Składają się z dwóch grubych, pełnodrewnianych desek oddzielonych półkami, szafeczkami lub szufladami. Kombinacje mogą być oczywiście różne. Najpopularniejsza jest szafka pod telewizor, która posiada zarówno półki jak i jedną lub kilka praktycznych szuflad. Kolonialna szafka rtv to sprzęt, który sprawdzi się w eleganckim salonie oraz w pokoju telewizyjnym. Chociaż mebel ten powstał stosunkowo niedawno, idealnie pasuje do wnętrza salonu, a także pojawia się jako element kolekcji mebli przeznaczonych do pokoju dziennego.

Mimo swojej prostoty kolonialna szafka rtv zachwyca oko. Niektóre meble są lekko zdobione dekoracyjnymi listewkami lub żłobieniami. Mogą to być etniczne wzory, jednak bardzo skromne. Popularnością cieszą się także modele z zamykanymi szafeczkami, których drzwiczki posiadają przezroczystą szybkę lub szybkę ozdobioną dodatkowo metalowymi ornamentami.

Dla prostych mebli ozdobą mogą również stać się metalowe uchwyty w różnych kształtach. Kolonialne meble często posiadają takie w kształcie kołatki lub okrągłej gałki. Bardzo często mebel ten nie posiada ich wcale, a w otwarciu szuflady lub półki pomaga wyżłobione wgłębienie.

Istnieją również nowoczesne szafki rtv inspirowane stylem kolonialnym. Nawiązanie widoczne jest w projekcie mebla lub wykorzystaniu egzotycznego drewna np. palisandru do jego wykonania. Bardzo efektowny jest model szafki rtv, którego drzwi od szafki imitują poukładane na sobie, wygładzone fragmenty gałęzi.