Sklep z donicami – duży wybór doniczek ogrodowych, na balkony i tarasy

Sklep z donicami

Nadchodzi wiosna, a wraz z nią czas na porządki w domu i w ogrodzie. To najlepszy moment na posprzątanie zimowych zaległości. Wiele osób decyduje się poświęcać słoneczne dni na prace w ogrodzie. To dobry okres, by posadzić nowe rośliny doniczkowe lub przesadzić już posiadane. Warto zakupić ziemię dostosowaną do potrzeb roślin w sklepie ogrodniczym i zadbać o to, by ulubione rośliny miały duże, odpowiednie donice.

Donice ogrodowe – jakie wybrać?

Rośliny mogą rosnąć w ogrodzie posadzone po prostu w ziemi, ale często korzysta się ze specjalnych donic. Donice ogrodowe pozwalają na lepsze wyeksponowanie roślin, są też elementem zabezpieczającym je przed szkodnikami. Umożliwiają lepsze znoszenie zmian pogodowych i częściowo uodparniają roślinę na różne warunki atmosferyczne, zwłaszcza jeśli dobierze się masywne modele na nóżce. Stanowią doskonałą oprawę szczególnych egzemplarzy np. kwitnących gatunków lub delikatnych pnączy. Można je łatwo wkomponować w estetykę ogrodu. Ich kolorystyka i design to kwestia indywidualnego gustu, ale należy mieć na uwadze również kwestie funkcjonalności i jakości. Jako donice ogrodowe doskonale sprawdzają się produkty wykonane z ceramiki, grubszego tworzywa oraz np. kamionki.

Sklep z doniczkami: Plant Deco

Różnorodność donic ogrodowych można podziwiać w pełnej krasie odwiedzając dowolny ogrodniczy sklep internetowy lub stacjonarny. Dostępne są tam donice o bardzo zróżnicowanych wymiarach. Coś dla siebie znajdą właściciele mniejszych ogrodów, jak również tych bardzo dużych. Popularne donice ceramiczne są szczególnie cenione wśród miłośników naturalnych aranżacji. Donica z ceramiki świetnie sprawdzi się jako element dekoracyjny, jest łatwa do czyszczenia i wykazuje dużą odporność na warunki atmosferyczne. Można zastosować ocieplenie z włókna szklanego w przypadku nagłych spadków temperatury, a na zimę często zabiera się takie doniczki po prostu do domu.

Sklep z doniczkami: Plant Deco

Doniczki na balkonie – czy łatwo jest je nabyć w sklepie internetowym?

W mieszkaniach z balkonem doniczki z roślinami bardzo często ustawiane są na balkonie. Można je też wieszać w zależności od rozmiarów balkonu i rodzaju roślin. Idealne donice na balkon są raczej lekkie, ale wystarczająco stabilne, by wytrzymać obciążenie roślinami oraz np. silniejszy wiatr. Polecane są w szczególności doniczki z tworzywa sztucznego. Tworzywo sztuczne jest jedocześnie estetyczne i funkcjonalne. Doniczki na balkony dobiera się tak, by mogły zapewnić roślinom jak najwięcej miejsca i „wesprzeć je”, co będzie szczególnie cenne w przypadku gatunków wytwarzających duże kwiaty. Typowe donice ogrodowe mogą okazać się zbyt ciężkie i masywne, by umieszczać je na balkonie, do tego dochodzi też kwestia czyszczenia, przestawiania, napełniania ziemią – może to być trudne z uwagi na mieszkanie na piętrze.

Sklep z doniczkami: Plant Deco

Możliwe jest zainwestowanie w dostępne w sklepie osłonki ceramiczne – uszlachetniają zwykłą donicę z tworzywa i stanowią dodatkową ochronę dla rośliny. Osłonka ceramiczna może imitować po prostu produkt z ceramiki. Zdobienia takie jak geometryczny deseń, imitacja pęknięć, błyszcząca powierzchnia dodają jej uroku. Niektóre rodzaje osłonek cechuje też wysoki połysk – stanowią prawdziwą ozdobę balkonu oraz element podnoszący walory wizualne roślin. Szeroki wybór produktów w sklepie zapewni możliwość stworzenia oryginalnej, a zarazem sprawdzającej się w codziennym użytkowaniu aranżacji balkonu.

Jakie donice na taras będą najlepszym wyborem?

Donice ogrodowe mogą być wnoszone do domu lub na taras, gdy na zewnątrz zrobi się zimno. Rośliny są też po prostu ustawiane na tarasie i żyją tam przez cały rok – dotyczy to np. niektórych gatunków róż. Uniwersalne rozwiązanie to donica na nóżkach, zabezpieczająca roślinę od bezpośredniego kontaktu z podłożem. Donice na taras powinna charakteryzować wysoka jakość – jest to częścią aranżacji wnętrz, bo taras bardzo często zalicza się do domu. Sprawdzając asortyment sklepu internetowego należy skupić się na informacjach o przeznaczeniu donicy. Te ogrodowe sprawdzą się w każdym miejscu, ale typowe doniczki używane w mieszkaniu nie będą odpowiednie, by zabezpieczać roślinę w zewnętrznej części domu. Takie produkty wykonane są z kamionki, ceramiki, czasami z tworzywa sztucznego – w tym ostatnim przypadku tworzywo powinno być odpowiednio masywne. Doniczki mogą dodatkowo pochłaniać promieniowanie uv i jeszcze lepiej chronić roślinę, podobnie jak akcesoria z włókna szklanego.

Sklep z doniczkami oferuje donice ceramiczne przeznaczone do zastosowania w różnych miejscach. Większość to wysokiej jakości produkty, które posłużą długie lata bez konieczności wymiany i będą prawdziwą dekoracją ogrodu. Dlatego też warto wybierać donice, które podobają się pod względem estetycznym i są wygodne w użytkowaniu. Na balkon dobrze jest dobierać doniczki dość lekkie, ale za to obszerne i osłaniające oraz podpierające roślinę (np. mającą duże kwiaty o tendencji do zwisania). Na taras można postawić mniejsze doniczki, ale często wybiera się większe o różnych kształtach. Do ogrodu pasują wysokie donice, np. na nóżkach.

Materiał zewnętrzny