Sprzątanie biur – jakie czynności obejmuje?

Sprzątanie biur jest wymagającym zajęciem ze względu na dużą ilość mebli ustawionych w środku, a także liczne elementy, które wymagają sprzątania. W większości biur podstawowym wyposażeniem są biurka, krzesła, komputery, szafki, skanery, drukarki, które wymagają czyszczenia. Codziennie tych urządzeń dotyka bardzo dużo osób, dlatego tak ważne jest, aby sprzątanie biura odbywało się możliwie regularnie. W zakres czyszczenia biura powinno wchodzić zarówno zajęcie się dużymi powierzchniami jak np. podłogami czy toaletami, ale także tych drobniejszych jak blaty biurek, monitory komputerów i ekrany telewizorów, klawiatury, pomieszczenia socjalne, recepcja i wiele innych. Dlatego firma sprzątająca zajmująca się czystością w biurze powinna mieć różnego rodzaju sprzęt i akcesoria, aby móc wykonywać właściwie swoją pracę.

Co wchodzi w zakres sprzątania biura?

Sprzątanie biur polega w głównej mierze na utrzymywaniu czystości w miejscach takich jak sale w których przebywają pracownicy, pomieszczeń sanitarnych i socjalnych, a także regularne czyszczenie sprzętu, z którego korzystają. Sprzątanie biura powinno także od czasu do czasu obejmować usługi takie jak mycie okien czy renowację posadzki. Niektóre firmy decydują się także na usługi obejmujące napełniania i dostarczanie środków higienicznych np. takich jak mydło, papier toaletowy, ręczniki papierowe, środki do dezynfekcji dłoni. Warto wybierać firmę, która podejmie się regularnego dostarczania wymienionych produktów, aby w biurze nigdy nie zabrakło środków higienicznych.

Dlaczego warto regularnie sprzątać biuro?

Warto regularnie sprzątać biuro, aby móc robić to szybciej, a także zapewnić pracownikom niezbędny komfort. Praca w czystym i zadbanym biurze jest zdecydowanie bardziej przyjemna, i wraz z upływem czasu nie wymaga bardzo intensywnych prac, a jedynie stałego odświeżania wszystkich pomieszczeń. Czyste i schludne biuro także lepiej się prezentuje, kiedy mają przyjść do niego goście np. osoby zaproszone na rozmowę kwalifikacyjną, potencjalni klienci czy inwestorzy. Zadbane biuro to dobra wizytówka każdego pracodawcy.