Tapety do kuchni — jak je do niej wprowadzić?

Tapety do kuchni

Tapeta do kuchni to ciekawe rozwiązanie, z którego chętnie korzystają inwestorzy chcący wprowadzić trochę nowości do tego wnętrza. Element ten może zarówno ożywić pomieszczenie swoimi ciekawymi wzorami, jak i stanowić jedynie tło dla reszty aranżacji. Obecnie na rynku dostępne są tapety wykonane z takich materiałów, które mogą być wykorzystywane w kuchni. Jak je jednak wprowadzić do tego wnętrza? Podpowiadamy.  

Tapeta w kuchni zamiast płytek

Wielu inwestorów obecnie decyduje się na przyklejenie tapety w kuchni we wszystkich tych miejscach, w których zazwyczaj kładzie się płytki. Oznacza to, że mocowana jest ona m.in. nad blatem i między szafkami. Jest to więc ciekawa i znacznie tańsza alternatywa dla tradycyjnych fliz, bądź paneli ściennych. Dodatkowo obecnie tapety wykonywane są z takich materiałów, które mogą być wykorzystywane nawet w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności. 

Tapeta na ścianach w kuchni

Tapety do kuchni od Bimago stosowane są również aby okleić wszystkie ściany w tym pomieszczeniu. W takiej sytuacji warto jednak postawić na delikatne wzory i stonowane kolory, podczas gdy tapeta używana, zamiast płytek może wyróżniać się na tle pozostałej zabudowy. Umieszczenie jej na wszystkich ścianach we wnętrzu to doskonały pomysł, zwłaszcza w przypadku kuchni połączonej z salonem. Wówczas dzięki temu elementowi można optycznie podzielić przestrzeń na dwie strefy — kuchenną i wypoczynkową.  

Jaki motyw na tapecie wybrać do kuchni?

Motyw na tapecie należy dobrać do stylu wnętrza, a także konkretnego przeznaczenia tego elementu. W przypadku, kiedy stosowany jest, zamiast płytek, warto postawić na modele z motywem roślinnym, geometrycznym, imitującym drewno, cegłę a także ze wzorem nawiązującym do tematyki pomieszczenia na przykład z łyżkami. 

Jeżeli jednak tapeta ma być wykorzystana do pokrycia wszystkich ścian we wnętrzu, warto postawić na delikatne wzory i jasne odcienie, które będą pasowały do stylistyki kuchni. Ciekawym tłem na przykład do jadalni jest model z motywem imitującym cegłę lub inne naturalne materiały, takie jak kamień i drewno. Obecnie na rynku dostępne są też rozwiązania, które również swoją strukturą przypominają te surowce. 

Niezależnie od wzoru na jaki się zdecydujemy, wybierając tapetę, warto zwrócić uwagę na materiał, z którego jest wykonana. W przypadku kuchni lepiej postawić na modele flizelinowe, które zapewniają odpowiednią trwałość. Coraz więcej producentów oferuje również rozwiązania samoprzylepne pozwalające na łatwe dopasowanie elementu do ściany.