W jaki sposób powinien wyróżniać się stylowo umeblowany domowy gabinet?

W obecnych czasach coraz więcej osób pracuje zdalnie, a prywatne biuro urządza w domowym zaciszu. Takie rozwiązanie ma wiele zalet – pozwala zaoszczędzić na dojazdach do pracy oraz na wynajmowaniu kosztownego lokalu w mieście. Warto przemyśleć aranżację domowego gabinetu w taki sposób, aby zapewniał on komfort pracy a jednocześnie prezentował się estetycznie i stylowo!

Pomysły na aranżację domowego gabinetu

Nie każdy może sobie pozwolić na to, aby przeznaczyć cały pokój w swoim mieszkaniu na domowe biuro. W takim przypadku konieczne jest wydzielenie strefy w innym, przestronnym pomieszczeniu. Można to zrobić np. stawiając ścianę działową lub wysoki regał w salonie lub w sypialni. Ważne, aby wyraźnie oddzielić od siebie strefę przeznaczoną do odpoczynku od strefy służącej do pracy. Istotną rolę odgrywa również naturalne światło. Najlepiej aby biurko znajdowało się w pobliżu okna, aby zapewnić odpowiednie oświetlenie w ciągu dnia. 

Jaki wystrój wybrać do domowego gabinetu? Nasycone barwy i duża ilość dekoracji nie jest dobrym pomysłem, szczególnie jeśli nasza praca wymaga szczególnego skupienia. Warto postawić na stonowaną i łagodną kolorystykę. Według psychologii kolorów, odcienie które sprzyjają koncentracji to np. błękit, granat, łagodna zieleń oraz szarość. Jeśli Twoja praca wymaga oryginalnych pomysłów możesz wybrać kolor żółty, który sprzyja kreatywności oraz efektywnej pracy. Istotną rolę pełni spójny, łagodny styl, ułatwiający skupienie się na pracy. Doskonale sprawdzi się np. aranżacja w stylu skandynawskim lub minimalistycznym.

Meble do domowego gabinetu

Gabinet urządzony w domu z reguły nie wymaga dużej ilości mebli. Jeśli nie dysponujesz dużą przestrzenią, wybierz praktyczne biurko z szufladami lub szafkami po obu stronach, np.  stylowe biurko do gabinetu Emperio. Jeśli masz do dyspozycji więcej miejsca, pomyśl również o dodatkowym meblach które posłużą np. do przechowywania dokumentów, akcesoriów oraz innych przedmiotów związanych z Twoją pracą. W tej roli sprawdzą się np. pojemne komody oraz regały z kolekcji Emperio. Jeśli planujesz przyjmować w gabinecie swoich klientów, warto aby znalazło się w nim również miejsce na mały stolik kawowy i fotele lub elegancką sofę. 

Do domowego gabinetu najlepiej jest wybierać meble z tej samej kolekcji, które nie różnią się od siebie stylistycznie.

Stylowe meble o niezawodnej jakości

Nienaganny styl i wysoka jakość to cechy, które wyróżniają kolekcje mebli przez Kielecką Fabrykę Mebli. W ofercie tego producenta znajdziemy nowoczesne meble do gabinetu domowego, jak również stylowe meble do innych domowych pomieszczeń. Designerskie kolekcje w wielu stylach pozwolą Ci stworzyć wymarzone aranżacje we własnym domu! Kompletną ofertę mebli poznasz na stronie kieleckafabrykamebli.pl.