Białe meble do kuchni – hit od lat
Data publikacji 25 października 2019Białe meble do kuchni to hit, który utrzymuje się nieprzerwanie już od wielu lat. Nic dziwnego. To rozwiązanie niezwykle uniwersalne, proste i łatwe w aranżacji, które sprawdzi się idealnie w każdej kuchni.
Białe meble nawiązują do stylu skandynawskiego, który charakteryzuje się prostotą i uniwersalnością, połączeniem bieli i naturalnych materiałów, takich jak drewno, kamień, len, bawełna czy też wiklina.
Postaw na białe meble, by rozświetlić wnętrze i sprawić, że będzie one przyjazne dla oka – zarówno mieszkańców, jak i odwiedzających gości.
Kolor mamy już z głowy. Ale co ze stylem? Wbrew pozorom białe meble można zaaranżować na wiele różnych sposobów, by nadać wnętrzu odpowiedni charakter, który najbardziej przypadnie do gustu właścicielowi.
Wybierając meble lśniące, bez wgłębień, faktury, uchwytów i klamek masz szansę na stworzenie wnętrza bardzo nowoczesnego, które spodoba się miłośnikom minimalizmu i surowych pomieszczeń. Postaw na styl rustykalny i nadaj Twojej kuchni charakter wiejskiego domu prosto z Prowansji. Dodaj wiszące na uchwytach pastelowe kubki, okryj kanapę bladoróżową narzutą, na parapecie postaw pachnące i aromatyczne zioła w doniczkach i voila – kuchnia marzeń stworzona. A może jesteś tradycjonalistą? Wybierz matowe fronty z ciekawymi klamkami i uchwytami. Połącz je z naturalnym drewnem, szkłem i metalem, by stworzyć proste, ale niezwykle funkcjonalne wnętrze dostosowane idealnie do Ciebie.
No dobrze, zdecydowaliśmy się na białe meble i rozważamy konkretny styl. Co jednak z płytkami ceramicznymi? Które z nich sprawdzą się dobrze w połączeniu z kuchnią z białymi meblami? Odpowiedź jest prosta – wszystkie! Zależy jednak co chcemy osiągnąć w naszym wnętrzu
Płytki ceramiczne białe – monochromatyczność
Gdzie je położyć? Białe meble połączone z białymi płytkami ściennymi i białą podłogą – tego może być już za dużo. Ryzykujemy stworzenie wnętrza zbyt sterylnego. Zdecydujmy się więc na położeniem białych płytek ceramicznych tylko na ścianie lub na jej fragmencie. I to takich o ciekawej fakturze, na przykład prostokątne kafelki! Niezwykle modne rozwiązanie. Dodaj do tego dębowy blat, na którym postawisz zioła w doniczkach. I już stworzyłeś piękną, świetlistą kuchnię, w której przygotowywanie posiłków stanie się czystą przyjemnością.
Płytki ceramiczne szare
Szare płytki ceramiczne sprawdzą się dobrze zwłaszcza położone na podłodze, kiedy połączymy je z białymi meblami. Takie połączenie pozwoli nam stworzyć piękne, minimalistyczne wnętrze. Postawmy na płytki imitujące beton, by nadać naszej kuchni nieco industrialnego charakteru. Możemy wstawić czarne, metalowe dodatki. W takim wnętrzu idealnie będzie też wyglądać czarna lampa i czarny zlew kuchenny. Możemy dodać szklane elementy.
Płytki ceramiczne patchworkowe
Patchworkowe płytki ceramiczne w łatwy sposób ożywią Twoją białą kuchnię! Zdecyduj się na położenie ich na jednej powierzchni – podłodze, ścianach lub jej fragmencie. To rozwiązanie, które nada Twojemu wnętrzu niesamowitego charakteru i oryginalności. Pozwoli Twojej kuchni wyróżnić się na tle innych podobnych wnętrz. Postaw na patchwork na ścianie lub podłodze i nawiąż do portugalskich domów pokrytych tak charakterystycznym azulejo. Przemyć do Twojej kuchni odrobinę portugalskiego słońca i stylu!
Kolorowe płytki ceramiczne
Kolorowe płytki ceramiczne sprawdzą się idealnie w przypadku osób, które nie boją się śmiałych i nieoczywistych rozwiązań. Połączone z białymi meblami nie przytłoczą pomieszczenia i pozwolą zachować umiar i balans.
Jak widać, pomysłów na białe meble jest sporo. Nic dziwnego, że od wielu lat cieszą się tak ogromną popularnością. Są niezwykle uniwersalne, praktyczne, a do tego piękne. Można stworzyć z ich pomocą wiele różnych stylów wnętrzarskich – rustykalny, minimalistyczny, nowoczesny, skandynawski. Połączone z płytkami ceramicznymi o odpowiednim wzorze i kolorze stworzą naprawdę wyjątkowe wnętrze, w którym miło jest spędzać czas. Wszystko zależy tu już jedynie od preferencji i gustu właściciela. Ograniczeniem jest jedynie wyobraźnia.
Artykuł powstał przy współpracy z www.iglazura24.pl – płytki ceramiczne