Czy opłaca się wynajem koparki?

Wynajem sprzętu budowlanego z roku na rok ma się coraz lepiej. Z tego też powodu coraz więcej firm zajmuj się ich wypożyczaniem, a to z kolei okazuje się być bardzo korzystne dla ekip budowlanych, które jak by nie było często zmieniają lokalizację swojej pracy. Czy takie działania są również opłacalne?

Z czym wiąże się wynajem koparki?

Sama procedura wynajmu koparki w praktyce jest łatwa i szybka, bowiem wiąże się z minimum formalności. Co więcej, firmy wypożyczające sprzęt budowlany najczęściej oferują także dostarczenie jej bezpośrednio na wskazane miejsce budowy. Takie rozwiązanie z pewnością jest znacznym ułatwieniem dla firm, którym przecież zawsze zależy na czasie. Niewątpliwą zaletą wynajmu koparki jest równie to, że za serwis w większości przypadków odpowiedzialny jest dostawca sprzętu.

wynajem koparki

Wynajem koparki – czy to się opłaca?

Wynajem sprzętu budowlanego, w tym koparki, najczęściej wiąże się z wyraźnymi korzyściami finansowymi. Powodowane jest to tym, że taki wynajem jest dużo tańszy niż zakup własnego sprzętu budowlanego. Koszt mniejszej używanej koparki to co najmniej kilkanaście tysięcy złotych. Dla wielu firm może to być zbyt duże obciążenie finansowe, zwłaszcza że trzeba ponieść je jednorazowo i to na początku inwestycji.

Poza tym, posiadanie własnej koparki wiąże się z wieloma dodatkowymi kosztami, chociażby jest przechowywania w przypadku przestoju, np. w okresie zimowym. Z zasady koparki trzyma się na chronionych placach lub w opłacanych budynkach. Do tego dochodzą koszty konserwacji i serwisu. Pamiętajmy też o tym, że mając własną koparkę musimy też mieć wykwalifikowaną załogę, co wiąże się z jej utrzymaniem, a także specjalistyczny transport, którym przewieziemy ją na teren budowy.

Wynajem koparki, jak widać, z pewnością jest nie tylko opłacalny, ale i wygodny. Decydując się na taki wynajem sprzętu budowlanego, warto rozważyć opcję długoterminową, bowiem takie działanie pozwala nam znacznie obniżyć koszty. A zaoszczędzone pieniądze możemy przeznaczyć na inne inwestycje w firmie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.