Dlaczego warto kupić narożnik z pojemnikiem na pościel?

narożnik z pojemnikiem na pościel

Funkcjonalne narożniki z funkcją spania cieszą się ogromną popularnością wśród miłośników praktycznych i jednocześnie wizualnie doskonałych rozwiązań. Nie sposób odmówić im designu na najwyższym poziomie i praktycznej strony, która zwłaszcza na małych powierzchniach zdaje się wartością na wagę złota. Dla osób poszukujących wielofunkcyjnych elementów wyposażenia takie narożniki z pojemnikiem są produktem wymarzonym. Sporym zainteresowaniem cieszą się modele projektowane zgodnie z regułami stylu skandynawskiego. Są odzwierciedleniem wspaniałej wizji Carla Larssona, twórcy stylu, który skupiał się przede wszystkim na funkcjonalności oraz kojącym i przytulnym minimalizmie. Co warto o nich wiedzieć? 

Zalety narożników z pojemnikiem na pościel 

Sama idea wielofunkcyjnego narożnika jest niezwykle pociągająca. Sprawdza się przede wszystkim na niewielkich powierzchniach, w których liczy się każdy centymetr. Osoby, które mają za sobą aranżowanie niewielkiego mieszkanka doskonale wiedzą, że jest to wyzwanie, do którego należy bardzo dobrze się przyłożyć. Okazuje się jednak, że nawet niewielki metraż może odznaczać się przestronnością i funkcjonalnością, która wpływa na komfort mieszkańców. Narożniki z funkcją spania i dodatkowym pojemnikiem na pościel w formie wygodnej i pojemnej szuflady to przede wszystkim optymalizacja pod względem zagospodarowania dostępnej przestrzeni. W ciągu dnia taki narożnik pełni funkcję wypoczynkową. Jest meblem przeznaczonym dla wszystkich mieszkańców. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by w dowolnej chwili stał się posłaniem dla co najmniej dwóch osób. Pojemnik na pościel to dodatkowa zaleta pozwalająca zaoszczędzić sporo miejsca. Jest to niezwykle ważny aspekt w małych mieszkaniach.

Jaki narożnik z funkcją spania wybrać? 

Ostateczny wybór zawsze należy opierać na dostępnej przestrzeni i własnej koncepcji. Nie ulega żadnym wątpliwościom, że narożniki z pojemnikiem na pościel to rozwiązanie dla osób ceniących sobie praktyczne rozwiązania. Warto jednak zwracać także uwagę na kwestie estetyczne. Pod uwagę należy wziąć zarówno rodzaj materiału obiciowego, jak i jego kolor, kształt narożnika, a także wiele innych aspektów, które zadecydują o efekcie i sprawią, że niepozorny element wyposażenia stanie się niezwykle przydatnym i wygodnym meblem. Jasne tkaniny obiciowe prezentują się niezwykle elegancko i wnoszą do wnętrza przytulną aurę, ale wiążą się również z koniecznością częstszego czyszczenia. Decydując się na ekoskórę, nie trzeba martwić się czasochłonnym czyszczeniem. Jeżeli jednak decydujemy się na innego rodzaju tkaninę, wówczas o wiele lepszym rozwiązaniem będą nieco ciemniejsze tonacje. Pięknie prezentują się tkaniny obiciowe w kolorze głębokiej czerni, aczkolwiek żywe i odważne kolory mogą być doskonałym przełamaniem stonowanego pomieszczenia. Są mniej wymagające i mogą stanowić doskonałą przeciwwagę dla jasnych ścian. Z całą pewnością dodatkowy pojemnik na pościel może stać się bardzo przydatnym schowkiem nie tylko na poduszki czy kołdrę, ale również koce i narzuty. Dzięki niemu będziemy mogli zaoszczędzić wiele miejsca w mieszkaniu.