Drzwi przesuwne – podstawowe informacje

W nowoczesnych wnętrzach poza tradycyjnymi rozwiązaniami dekoracyjnymi, bardzo często stawia się także na rozwiązania niestandardowe. Do takich należą drzwi przesuwne, które dają ogromne możliwości aranżacyjne. Drzwi przesuwne mają nieco inny sposób działania niż tradycyjne rozwieralne skrzydła. Cały ich ciężar nie opiera się na zawiasach, a na szynie zamocowanej najczęściej w okolicach nadproża. Za pomocą prowadnic, drzwi przesuwają się w osi poziomej, odsłaniając otwór drzwiowy.

Funkcjonalność drzwi doceniana jest szczególnie w miejscach, w których chcemy zwiększyć wolną przestrzeń. Nietypowy sposób działania wykorzystywany jest głównie w niewielkich pomieszczeniach. Jednak drzwi przesuwne to także interesujący element dekoracyjny. Sprawdzi się jako ozdoba pomieszczeń i może być wykorzystywany do podkreślenia cech konkretnej aranżacji.

Dlaczego warto wybrać nasze drzwi przesuwne?

Drzwi przesuwne ze sklepu rustykalneuchwyty.pl to wyjątkowe produkty, których nie da się znaleźć w sklepach sieciowych. Do ich produkcji wykorzystywane są przede wszystkim naturalne materiały, takie jak drewno czy kuta stal. Wpływa to na ogromną trwałość produktów. Dzięki temu także drzwi przesuwne wpisują się we wszystkie nowoczesne aranżacje architektoniczne.

Cechą charakterystyczną dla produktów z naszego sklepu jest ciekawe i nieszablonowe wykonanie. Bardzo często drzwi wykonywane są z pojedynczego kawałka drewna, który zabezpieczony został przed zniszczeniem. Ciekawie prezentują się także metalowe drzwi, które stylizowane są na elementy występujące w zakładach produkcyjnych. Poza niewątpliwymi walorami estetycznymi, drzwi przesuwne w naszym sklepie są także całkowicie funkcjonalną częścią aranżacji.

Drzwi przesuwne – dla kogo?

Drzwi przesuwne, które znajdują się w naszym asortymencie, spodobają się szczególnie osobom, które podążają za współczesnymi trendami. Ich ciekawe formy zainteresują również miłośników natury i wykorzystywania jej w aranżacjach. Sprawdzą się we wnętrzach industrialnych lub loftowych. Z łatwością można znaleźć dla nich miejsce także w aranżacjach skandynawskich.

Z uwagi na swoją konstrukcję, drzwi przesuwne szczególnie chętnie wykorzystywane są w niewielkich mieszkaniach. Sprawdzają się wszędzie tam, gdzie liczy się każdy centymetr przestrzeni. Można wykorzystać je także w dużych pomieszczeniach, w których jeszcze bardziej chcemy podkreślić ich imponujące rozmiary. Takie zabiegi lubią pomieszczenia industrialne albo prowansalskie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.