Jak urządzić wnętrze w stylu loft?

Jak urządzić wnętrze w stylu loft

Coraz więcej osób decyduje się na urządzenie mieszkania w stylu loft, zwanym też industrialnym. Według niektórych oceniane jako surowe jednak z pewnością wyróżnia je przestronność oraz minimalizm.

  1. Co wyróżnia styl loft?
  2. Styl loft – do niego pasuje?
  3. Industrialne meble i dodatki

Co jeszcze charakteryzuje ten styl? Jakie meble będą do niego pasowały? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w poniższym artykule.

Co wyróżnia styl loft?

Wnętrza urządzone w stylu loft charakteryzują się swoją przestronnością. Na dużej przestrzeni znajdziemy najczęściej kilka pomieszczeń. Ściany zazwyczaj pomalowane są na jasne kolory, często znajdziemy też na nich cegłę lub beton. Wyeksponowane rury i kable to kolejna cecha wnętrz w stylu industrialnym.

Na podłodze najczęściej znajdziemy posadzki żywiczne lub postarzane drewniane deski. W tego rodzaju pomieszczeniach doskonale sprawdza się wszystko, co wygląda, jakby pochodziło z poprzedniej epoki – wraz ze wszystkimi rysami i śladami. To, co wyróżnia loftowe mieszkania to nie tylko meble w stylu loft, lecz także duże okna i dodatkowe źródła światła. Na oknach nie znajdziemy rolet ani firanek – dzięki temu wnętrza są bardzo dobrze oświetlone.

Styl loft – co do niego pasuje?

Do mieszkań urządzonych w stylu industrialnych świetnie nadaje się drewno, szkło oraz metal. Dobrym wyborem będą krzesła do jadalni metalowe oraz stół z drewnianym lub kamiennym blatem. Doskonale wpasowują się tu wszelkie przemysłowe elementy, takie jak przedmioty wykonane ze stali. To właśnie one dodają pomieszczeniu wyjątkowego, nieco surowego klimatu.

Wszelkie sprzęty, które wyglądają na mocno wyeksponowane, świetnie wpasują się klimat całego wnętrza. Dlatego też miłośnicy tego stylu są częstymi gośćmi na giełdach staroci, gdzie za niewielkie pieniądze mogą kupić prawdziwe perełki.

Industrialne meble i dodatki

Meble w mieszkaniu w stylu loft powinny być surowe. Nikogo nie dziwią meble wykonane z drewnianych palet lub z materiałów sztucznych. W kuchni nie może zabraknąć stylowych hokerów, zaś w przedpokoju lub w garderobie – drewnianej przesuwnej szafy. Ważny element każdego salonu to komody loftowe, sofy z drewnianymi nóżkami czy też metalowe krzesła.

Dodatki, które warto posiadać w takich wnętrzach, powinny być dyskretne, a ich ilość mocno ograniczona. Zamiast wielu drobiazgów, warto postawić na jeden element, taki jak np. gramofon, grafika znanego artysty czy też dywan w geometryczne wzory. Dekoracje stanowić mogą także metalowe tablice, stylowe wieszaki na ubrania czy też drewniane kufry.