Nietypowe ozdoby na ścianę, czyli czym udekorować dom

nietypowe ozdoby na ścianę

Dekorowanie domu to prawdziwa przyjemność. To właśnie za pomocą wybranych akcesoriów i dodatków można przemienić swój dom w prawdziwe przytulne gniazdko i nadać mu indywidualny styl i charakter. Dla wielu Polaków to ważne. To właśnie w naszym kraju szalenie popularne są programy telewizyjne, magazyny oraz blogi, które traktują o urządzaniu wnętrz. Nie da się ukryć, że Polacy rozkochali się w aranżacji i przykładają do tego coraz większą wagę.

Nietypowe ozdoby na ścianę


Dekorowanie domu wymaga odrobiny wiedzy, wyczucia, a także czujności w sklepach. W końcu wbrew pozorom nie tak łatwo wybrać ciekawe dodatki, które świetnie sprawdzą się we wnętrzu i sprawią, że będzie się ono prezentować jeszcze lepiej. Dodatkiem, który zawsze będzie strzałem w dziesiątkę jest atrakcyjny zegar. To rzecz praktyczna, które jednocześnie może pełnić funkcję dekoracyjną. W zależności od tego, w jakim stylu urządziło się własne wnętrze, można wybrać zegar prosty i minimalistyczny lub inny. Ciekawą opcją będą na przykład zegary vintage, które można kupić w sklepach ze starociami. Inne nietypowe dodatki do wnętrza, którymi dekoruje się ściany, to na przykład puste ozdobne ramy. Mogą stworzyć ciekawą aranżację wprowadzając odrobinę blichtru i elegancji.

Plakaty i obrazy


To, co zwykle wiesza się na ścianach, to plakaty, obrazy i fotografie oprawione w piękne dekoracyjne ramki. Można stworzyć z nich niebanalną galerię, nawet na całą ścianę. Takie dekoracje przyciągają uwagę, są jedyne w swoim rodzaju i sprawiają, że wnętrze nabiera osobistego charakteru. Wszystko to pod warunkiem, że nie korzysta się z gotowych rozwiązań, jakimi są na przykład plakaty kupowane w formie zestawów. To gotowe rozwiązanie być może nie jest złe pod względem wizualnym, ale brakuje mu indywidualnego charakteru.

Półki na ścianę


Poza obrazami i plakatami ściany można dekorować również za pomocą mebli. Współcześnie z łatwością daje się kupić wiele ciekawych półek, które wykonane są na przykład z drewna, metalu czy rattanu. Służą one nie tylko do tego, był przechowywać na nich ulubione bibeloty czy zdjęcia, ale też są ozdobą samą w sobie. Wszystko ze względu na ich ciekawą formę. Przykładowo popularne stają się rattanowe półki, które mają okrągły kształt. Można na nich wyeksponować ulubione rzeczy lub po prostu zielone rośliny. Stanowią świetny element dekoracyjny we wnętrzach, które utrzymane są na przykład w stylu skandynawskim, minimalistycznym lub boho.

Oryginalne lustra


Niekwestionowany dodatek numer jeden, którym można pięknie ozdobić ścianę, to po prostu lustro. Ze względu na to, że obecnie bardzo popularne są lustra w ozdobnych ramach, wykonanych na przykład z metalu lub rattanu, można wybrać takie o pięknej formie i wyjątkowym kształcie. Lustra są bardzo lubiane przez dekoratorów wnętrz i architektów, którzy za ich pomocą nadają przestrzeni wysmakowany charakter. Poza tym sprawiają, że przestrzeń wizualnie staje się większa, a to kolejna ich zaleta. Warto wybrać jedno dekoracyjne lustro do każdego z pomieszczeń w domu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.