kanapa do salonu

Czasem trudno jest dokonać wyboru, na jaką sofę do salonu się zdecydować – praktyczną, wygodną czy nowoczesną? A może można pogodzić wszystkie te cechy i wybrać do pokoju dziennego sofę idealną? Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę przy wyborze kanapy narożnej do salonu, sofy z funkcją spania lub eleganckiej kanapy do pokoju reprezentacyjnego.

Wygodne sofy do salonu – co to właściwie znaczy?

Jeśli chcesz, by sofa do salonu stała się centrum życia rodzinnego i każdy domownik chciał na niej co dzień odpoczywać, postaw na wygodę. Siedzisko takiej sofy powinno być wzmocnione sprężynami o dużej wytrzymałości (np. typu bonell) dla maksymalnego komfortu – by można było na niej siedzieć godzinami bez uczucia zmęczenia. Wśród opcji sof z półki premium znajdziesz automatyczne wysunięcie podnóżka i dopasowanie oparcia. Czysta wygoda.

A może wygodna kanapa narożna do salonu?

Dobierz wymiary sofy do salonu nie tylko do metrażu, ale też do liczby domowników, by każdy na sofie znalazł wygodne miejsce dla siebie. Gdy lubisz swobodnie oprzeć nogi podczas lektury lub wieczornego seansu filmowego, rozważ zakup kanapy narożnej do salonu – to wygodna opcja dla fanów błogiego leniuchowania.

Sofy z funkcją spania do salonu

Niekiedy sofa do salonu musi zamienić w wygodne łóżko do spania. Na co zwrócić uwagę przy zakupie wygodnej kanapy do salonu z funkcją spania? Spore znaczenie mają mechanizmy ułatwiające rozkładanie i zamykanie sofy. W małych wnętrzach szczególną rolę odgrywa dodatkowa przestrzeń do przechowywania – zwróć uwagę, czy wybrana sofa z funkcją spania ma schowek na pościel.

Eleganckie kanapy na wysokich nóżkach i modele mocno osadzone na ziemi

Wygoda i funkcjonalność to nie wszystko. Liczy się też wygląd sofy do salonu. Na estetykę mebla składają się: kształt, kolor i materiały. Nowoczesne sofy do salonu, które obecnie królują w trendach, to pikowane modele na wysokich nóżkach, takie jak sofa narożna Cindy z kolekcji marki Sofa Comfort. Wyglądem nawiązuje do stylistyki lat 60. i 70., reprezentując konwencję modern classic. Oczywiście możesz wybrać elegancką kanapę bez nóżek solidnie osadzoną na podłodze – takie modele wciąż są na topie. Pozostaje tylko wybór koloru i materiałów.

Kanapy do salonu: materiały i kolory

Jeśli chodzi o kolory materiałów nowoczesnych kanap do salonu, to szarości nie wychodzą z mody. Są uniwersalne, ponieważ łatwo je dopasować do barw ścian i dodatków w salonie. Ich ciepłym odpowiednikiem jest beż – beżowa sofa do salonu to równie uniwersalny wybór. Modne są też głębokie kolory charakterystyczne dla welurowych obić. Eleganckie kanapy do salonu mogą być granatowe, bordowe, czarne lub w odcieniu butelkowej zieleni.

Oprócz koloru materiału liczy się jego jakość – sofa do salonu powinna mieć obicie z tkaniny odpornej na wycieranie i najlepiej łatwej do wyczyszczenia. Wolisz sploty nawiązujące do tkanin organicznych czy miękkie tapicerki welwetowe? Zobacz kanapy do salonu w wielu kolorach, kształtach i z różnymi udogodnieniami. Na stronie znajdziesz sofy i narożniki zaprojektowane z myślą o komforcie, aby miejsce do odpoczynku w domu było dokładnie takie, jak wymarzysz: wygodne, praktyczne i piękne.