Jakie baterie łazienkowe są najlepsze – przegląd marek

baterie łazienkowe

Bathroom interior minimal design. Round sink basin on white marble counter, black taps on grey wall, mirror and linear led light. Modern accessories and equipment

Z plastiku czy mosiądzu, jednouchwytowe czy z termostatem, kolorowa czy tradycyjna, z perlatorem czy bez – to tylko niektóre z pytań, które powinniśmy sobie zadać, wybierając właściwą baterię łazienkową, którą ma nam służyć przez wiele lat.

Każdy, kto remontował swoją łazienkę, wie, że wybór armatury łazienkowej często pozostawia się na sam koniec. Niestety wciąż wielu z nas mylnie uważa, że baterie łazienkowe przede wszystkim powinny być ładne i pasować do reszty wystroju. Nic bardziej mylnego! Tylko armatura wykonana z trwałych, odpornych na rdzę i uszkodzenia materiałów zagwarantuje nam, że będzie nam służyć bezawaryjnie przez długie lata. A przecież nikt nie chce kuć ścian w świeżo wyremontowanej łazience lub ponosić kosztów związanych z suszeniem ścian?

Postaw na jakość, a nie cenę

Zanim zdecydujemy się na konkretny model czy modele baterii łazienkowych, warto sprawdzić, czy w ogóle pasują one do naszej łazienki i wielkości umywalki. Warto zwrócić uwagę także na wysokość wylewki, aby spływająca woda nie rozpryskiwała się na boki, zalewając ściany, podłogę oraz nasze ubrania. Kolejnym ważnym elementem jest materiał, z jakiego są wykonane poszczególnego elementy baterii. Na sklepowych półkach szczególnie kuszą te z głowicami wykonanymi z plastiku, które są z reguły pokryte warstwą chromu. Jest to materiał podatny na zadrapania, zniszczenie oraz matowienie. Wyjątek stanowią baterie Kludi, wykonane z mieszanki mosiądzu i chromu. To doskonały wybór dla wszystkich, którzy poszukują nowoczesnych rozwiązań na długie lata. Dlatego, wybierając odpowiedni model, zwróćmy uwagę, nie tylko na wygląd baterii i jej wielkość, ale także:

  • z jakiego materiału jest wykonana głowica baterii, najdłużej będą nam służyć te ceramiczne,
  • z jakiego materiału są wykonane korpus i wylewka, tu sprawdzi się szczególnie mosiądz,
  • czy posiada wbudowany perlator, dzięki któremu ograniczamy zużycie wody, co przekłada się następnie na wysokość naszych rachunków.

Jeśli liczy się dla nas jakość i estetyka, warto postawić na urządzenia z tzw. wyższej półki, które są w asortymencie takich producentów jak: TRES, Kohlman, Kludi i GROHE.

Wysoka jakość na lata

Estetyczne, odporne na uszkodzenia, innowacyjne takie są baterie łazienkowe wielu wiodących na rynku producentów. Baterie GROHE od lat wyznaczają najwyższe standardy. Do produkcji swojej armatury wykorzystują nie tylko najlepszych stopów, to w swojej ofercie mają modele od tych tradycyjnych po te futurystyczne, jak baterie stojące nie tylko jedno- czy dwuotworowe, ale nawet trzy- i czterootworowe.

Klasyka się nie starzeje

Jeśli w swoim otoczeniu stawiamy na minimalizm oraz tradycję, warto wybrać baterie TRES. Ten istniejący od 1968 r. producent armatury z Hiszpanii oferuje wiele modeli z mieszaczami dwuotworowymi oraz jednootworowymi. Są to modele eleganckie, m.in. pozłacane, które idealnie sprawdzą się w każdej łazience i kuchni.

Design i wygoda

Do pomieszczeń urządzonych w stylu industrialnym jak popularne ostatnio lofty, warto postawić na odważniejszy design i baterie Kohlman. Marka ta od lat wyznacza trendy na rynku, jak łączyć wygodę z atrakcyjnym wyglądem. Baterie są wykonane w innowacyjnej technologii i są odporne na intensywne używanie i specyficzny mikroklimat panujący w łazience jak: wilgoć, para, zmiany temperatury.