Meble do mieszkania – jakie wybrać?

Meble do mieszkania

Aranżacja mieszkania i domu niesie ze sobą wiele kwestii, trudności i problemów do rozwiązania. Na co powinniśmy zwrócić uwagę w przypadku mebli, aby faktycznie zaspokajały one nasze potrzeby i jednocześnie nie zagracały dostępnego miejsca?

1. Materiał i wykonanie mają znaczenie

2. Pojemność mebli – na co zwrócić uwagę?

3. Jak dobrać meble do małej, a jak do dużej przestrzeni?

Materiał i wykonanie mają znaczenie

Wybierając sprzęty do domu naturalnie oczekujemy, że będą one w stanie wytrzymać dłuższy czas. Z tego względu powinniśmy zwrócić szczególną uwagę nie tylko na jakość wykonania, ale również i na materiał, z jakiego zrobione są upatrzone przez nas rzeczy. Meble drewniane cechują się dużą odpornością na zużycie i działanie czasu, a także posiadają sporą plastyczność względem dostosowania do różnych sposobów aranżacji wnętrza. Możemy z powodzeniem wykorzystać je w stylu minimalistycznym, skandynawskim, eko czy też nowoczesnym. Szafki, łózka i komody drewniane posiadają zwykle również ciekawą teksturę, która dodaje im uroku i jest miłym akcentem w całym designie pomieszczenia.

Pojemność mebli – na co zwrócić uwagę?

To, ile rzeczy jesteśmy w stanie przechować w wybranym meblu ma znaczenie nie tylko w przypadku małych przestrzeni. Przykładowo, jeżeli lubimy książki i chcemy zrobić sobie małą biblioteczkę, wybrana przez nas witryna drewniana powinna być dostatecznie pojemna, aby pomieścić wszystkie tytuły, ale również na tyle smukła by nie sprawiać wrażenia wielkiego, ciężkiego obiektu. Stosunek rozmiaru mebli do ich pojemności ma znaczenie szczególnie w tych stylach aranżacji wnętrz, gdzie zależy nam na skromnym, a czasem wręcz surowym wyglądzie mieszkania: stylu minimalistycznym, nowoczesnym czy premium.

Jak dobrać meble do małej, a jak do dużej przestrzeni?

O ile wybranie mebli do dużej przestrzeni sprowadza się głównie do odpowiedniego zdjęcia wymiarów i wybrania interesujących nas egzemplarzy, o tyle mniejsza dostępna ilość miejsca często stanowi wyzwanie. W takiej sytuacji warto przełożyć pojemność sprzętów ponad ich ilość. Dobrze dobrana szafa trzydrzwiowa spełni swoją funkcję magazynową, a z drugiej strony nie zajmie nam całego dostępnego miejsca. Przy odrobinie kreatywności możemy w ten sposób zapełnić niewielką przestrzeń mieszkania czy pokoju i nadal mieć relatywnie dużo swobody na codzienne aktywności. W przypadku aranżacji dużych powierzchni powinniśmy przede wszystkim uważać na to, aby nie „przedobrzyć”, czyli nie wybrać zbyt dużej ilości mebli względem tego, co jest nam faktycznie potrzebne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.