Meble amerykańskie – jak stworzyć obraz rezydencji

Wytworne i luksusowe meble w stylu amerykańskim zamienią twój dom w rezydencję. Styl ten charakteryzuje bogactwo zdobień i wyszukane detale, a wszystko dopracowane jest w najmniejszym szczególe. Zamożni Amerykanie dbają o dobór dodatków i kosztownych ozdób. Ich domy urządzone są gustownie i z przepychem.

Meble amerykańskie w salonie

Co wyróżnia ich wnętrza? Przede wszystkim każde pomieszczenie ma swoje przeznaczenie. Salon pełni funkcję wyłącznie reprezentacyjną, zazwyczaj istnieje osobny pokój dzienny, a nawet specjalny pokój telewizyjny lub pomieszczenie z kinem domowym. W salonie znajdzie się przepiękny, stylowy komplet wypoczynkowy utrzymany w stylu renesansowym, barokowym, Empire, Shabby Chic lub klasycznym. Będą to dwie sofy ułożone naprzeciw siebie lub prostopadle do siebie wokół drewnianego stolika kawowego. Bardzo często w salonie umieszczone są także wygodne fotele. Komfortowe sofy w zależności od przewodniego stylu mogą być w całości tapicerowane, skórzane, pikowane lub skórzane z drewnianą ramą bogato zdobioną. Te ostatnie są bardzo wytworne, a ich wygląd przypomina pałacowe meble. Stolik kawowy utrzymany jest w tej samej technice co komplet wypoczynkowy, a całość dopełnia pasujący do stylu ogromny dywan.

Meble amerykańskie w jadalni

Dla gości dostępna jest także jadalnia. Znajduje się zazwyczaj obok salonu i blisko kuchni. Jadalnia prawie zawsze utrzymana jest w stylu salonu. Znajduje się w niej ogromny stół mogący pomieścić wielu gości i drewniane krzesła obite skórą lub tapicerowane. Całość dopełnia elegancki lub nowoczesny żyrandol, a także pięknie zdobiony dywan.

Kuchnia. Wymienione pomieszczenia znajdują się na parterze domu razem z dużą i funkcjonalną kuchnią, pokojem dziennym, telewizyjnym i łazienką lub toaletą dla gości. Bardzo często przy kuchni umieszczone jest pomieszczenie gospodarcze z pralnią i suszarnią. Jeśli w domu mieszka rodzina z dziećmi często znajdzie się także wydzielona przestrzeń lub osobne pomieszczenie przeznaczone do zabawy.

Meble amerykańskie w sypialni

Na piętrze domu znajdują się sypialnie właścicieli, sypialnie gościnne oraz sypialnie dzieci. W dużych domach pokoje te wyposażone są w łazienki (zwłaszcza sypialnia właścicieli) i garderoby lub zabudowane szafy. Dla pozostałych pokoi dostępna jest duża rodzinna łazienka z dwiema umywalkami, prysznicem i wanną. W sypialni właścicieli znajdzie się przepiękny komplet składający się z dużego, podwójnego łóżka (niezależnie czy sypialnia jest przeznaczona dla jednej osoby czy dwóch), komody i zazwyczaj stolika nocnego. Na piętrze domu znajdziemy również gabinet, jeśli któryś z mieszkańców posiada własną firmę lub pracuje w domu. W nim również znajdą się eleganckie i stylowe meble często bogato zdobione podobnie jak w salonie i jadalni. W gabinecie znajdziemy duże biurko, a także wygodny (często skórzany) fotel oraz regał lub komodę przeznaczoną na przechowywanie dokumentów.

Stylowe meble amerykańskie zachwycą również nas. Będą pasowały idealnie do stylowych wnętrz, a ich przepiękne zdobienia i styl zaspokoją nawet najbardziej wybredne gusta.