Meble amerykańskie – jak stworzyć obraz rezydencji

Wytworne i luksusowe meble w stylu amerykańskim zamienią twój dom w rezydencję. Styl ten charakteryzuje bogactwo zdobień i wyszukane detale, a wszystko dopracowane jest w najmniejszym szczególe. Zamożni Amerykanie dbają o dobór dodatków i kosztownych ozdób. Ich domy urządzone są gustownie i z przepychem.

Meble amerykańskie w salonie

Co wyróżnia ich wnętrza? Przede wszystkim każde pomieszczenie ma swoje przeznaczenie. Salon pełni funkcję wyłącznie reprezentacyjną, zazwyczaj istnieje osobny pokój dzienny, a nawet specjalny pokój telewizyjny lub pomieszczenie z kinem domowym. W salonie znajdzie się przepiękny, stylowy komplet wypoczynkowy utrzymany w stylu renesansowym, barokowym, Empire, Shabby Chic lub klasycznym. Będą to dwie sofy ułożone naprzeciw siebie lub prostopadle do siebie wokół drewnianego stolika kawowego. Bardzo często w salonie umieszczone są także wygodne fotele. Komfortowe sofy w zależności od przewodniego stylu mogą być w całości tapicerowane, skórzane, pikowane lub skórzane z drewnianą ramą bogato zdobioną. Te ostatnie są bardzo wytworne, a ich wygląd przypomina pałacowe meble. Stolik kawowy utrzymany jest w tej samej technice co komplet wypoczynkowy, a całość dopełnia pasujący do stylu ogromny dywan.

Meble amerykańskie w jadalni

Dla gości dostępna jest także jadalnia. Znajduje się zazwyczaj obok salonu i blisko kuchni. Jadalnia prawie zawsze utrzymana jest w stylu salonu. Znajduje się w niej ogromny stół mogący pomieścić wielu gości i drewniane krzesła obite skórą lub tapicerowane. Całość dopełnia elegancki lub nowoczesny żyrandol, a także pięknie zdobiony dywan.

Kuchnia. Wymienione pomieszczenia znajdują się na parterze domu razem z dużą i funkcjonalną kuchnią, pokojem dziennym, telewizyjnym i łazienką lub toaletą dla gości. Bardzo często przy kuchni umieszczone jest pomieszczenie gospodarcze z pralnią i suszarnią. Jeśli w domu mieszka rodzina z dziećmi często znajdzie się także wydzielona przestrzeń lub osobne pomieszczenie przeznaczone do zabawy.

Meble amerykańskie w sypialni

Na piętrze domu znajdują się sypialnie właścicieli, sypialnie gościnne oraz sypialnie dzieci. W dużych domach pokoje te wyposażone są w łazienki (zwłaszcza sypialnia właścicieli) i garderoby lub zabudowane szafy. Dla pozostałych pokoi dostępna jest duża rodzinna łazienka z dwiema umywalkami, prysznicem i wanną. W sypialni właścicieli znajdzie się przepiękny komplet składający się z dużego, podwójnego łóżka (niezależnie czy sypialnia jest przeznaczona dla jednej osoby czy dwóch), komody i zazwyczaj stolika nocnego. Na piętrze domu znajdziemy również gabinet, jeśli któryś z mieszkańców posiada własną firmę lub pracuje w domu. W nim również znajdą się eleganckie i stylowe meble często bogato zdobione podobnie jak w salonie i jadalni. W gabinecie znajdziemy duże biurko, a także wygodny (często skórzany) fotel oraz regał lub komodę przeznaczoną na przechowywanie dokumentów.

Stylowe meble amerykańskie zachwycą również nas. Będą pasowały idealnie do stylowych wnętrz, a ich przepiękne zdobienia i styl zaspokoją nawet najbardziej wybredne gusta.

1 thought on “Meble amerykańskie – jak stworzyć obraz rezydencji

  1. Obraz amerykańskiej rezydencji – no w naszym kraju stworzenie czegoś takiego naprawdę robi wrażenie na gościach. Taki styl preferuję od lat ale żeby urządzić się po amerykańsku trzeba dysponować wielkim domem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *