Meble ogrodowe w nowoczesnej aranżacji ogrodu

Meble ogrodowe

Czym właściwie jest ogród bez miejsca, w którym można przysiąść z gazetą w niedzielne poranki lub zrelaksować się przy drinku w długie letnie wieczory? Współczesne ogrody stają się coraz bardziej specyficznymi salonami, z sofami, stolikami kawowymi i dywanikami na zewnątrz, zastępującymi tradycyjne sześcioosobowe stoły do jadalni i zestawy bistro. Istnieje wiele wspaniałych opcji i pomysłów na meble ogrodowe, które sprawią, że przestrzeń ogrodowa stanie się swoistym przedłużeniem naszego domu.

Nowoczesne meble ogrodowe – przykłady

Dobrze zaprojektowane meble ogrodowe powinny łączyć w sobie funkcjonalność, trwałość i wygodę, a jednocześnie wyglądać stylowo. Bardzo istotne również, aby radziły sobie z nieprzewidywalnymi warunkami pogodowymi i były wykonane z wodoodpornych materiałów.

Nieśmiertelną klasyką są z pewnością krzesełka ogrodowe, niezastąpione gdy chcemy ulżyć umęczonym mięśniom i stawom, racząc się na wygodnym siedzisku kubkiem gorącej kawy w promieniach wschodzącego słońca. Wśród nowoczesnych modeli zasługują na uwagę zwłaszcza krzesła rattanowe, przyciągające wzrok modernistyczną i graficzną interpretacją klasycznych designów. Na rynku dostępne są krzesła łączące ciepłą, ręcznie tkaną wiklinę z aluminiową ramą. Takie śmiałe zestawienie rękodzieła artystycznego ze śmiałą, industrialną estetyką, to zdecydowany powiew świeżości w przestrzeni ogrodowej. Warto do takich siedzeń dokupić dekoracyjne poduchy, które zwiększą komfort odpoczynku.

Niesłabnącym powodzeniem cieszę się zestawy mebli ogrodowych wychodzące spod ręki włoskich mistrzów. Sprytne rozwiązania technologiczne oraz możliwość modułowego łączenia poszczególnych elementów to wyznaczniki ich stylu, pozwalające na kreatywne tworzenie indywidualnej strefy do wypoczynku. Zwracają uwagę krzesełka, stoliki i sofy z powlekanego proszkowo aluminium, odpornego na rdzę, pokryte wytrzymałą na zmiany pogodowe polietylenową plecionką technorattanową.

Aranżacje z wykorzystaniem mebli ogrodowych

Przy aranżacji przestrzeni ogrodowej można wykorzystać gotowe zestawy mebli uzyskując spójny wygląd, lub łączyć i dopasowywać rozmaite elementy, aby stworzyć eklektyczną, zaskakującą mieszankę stylów.

Jeżeli chodzi o nowoczesne aranżacje ogrodowe to projektanci często decydują się na zastąpienie klasycznych kompletów składających się z krzeseł oraz stołu, alternatywnymi zestawami wypoczynkowymi. Niewątpliwie miękka, tapicerowana sofa ogrodowa bardziej sprzyja relaksowi niż tradycyjne, twarde siedzisko. Szczęśliwie dzisiejsze krzesła ogrodowe są wykonane z materiałów, które gwarantują nie mniejszy komfort.

Choć aranżując ogród w stylistyce nowoczesnej unika się przepychu i stawia raczej na minimalistyczną funkcjonalność, nie wypada zapominać o elementach, które wpisały się na stałe w przestrzeń wypoczynkową. Mowa tutaj oczywiście o leżakach i huśtawkach ogrodowych. Mogą one stanowić świetne dopełnienie aranżacji ogrodu.