Stół do ogrodu – co musisz wiedzieć przed jego zakupem?

Ciepła i słoneczna wiosenna pogoda sprawia, że warto wybrać odpowiedni stół do ogrodu. To zakup na kilka sezonów, zatem jakie powinien mieć wymiary? Plastikowy, z technorattanu czy drewniany? Rozkładany czy stacjonarny? Jakimi cechami powinien charakteryzować się dobry stolik na taras, balkon czy do ogrodu?  

  1. Stół do ogrodu – jakie powinien mieć wymiary?
  2. Stół ogrodowy – czy wybrać model rozkładany czy stacjonarny?
  3. Stół ogrodowy drewniany, plastikowy czy może z technorattanu? Jaki materiał wybrać?
  4. Czy wybrać stół ogrodowy a może stoliczek?
  5. Na co jeszcze zwrócić uwagę przed zakupem stołu ogrodowego?”

Stół do ogrodu – jakie powinien mieć wymiary?

Stolik ogrodowy powinien przede wszystkim spełniać oczekiwania właściciela, dlatego warto w pierwszej kolejności sprecyzować swoje potrzeby. Dlatego też przed podjęciem decyzji dobrze jest się zapoznać z ofertą sklepu internetowego, jak https://www.sfmeble.pl/ogrod/meble-ogrodowe/stoly-ogrodowe.html, gdzie dostępnych jest wiele atrakcyjnych pozycji. Wysokość takiego stolika może mierzyć od około 30 cm do około 80 cm. Jeśli chodzi o szerokość tego produktu, większość stołów mieści się w wymiarze od około 40 cm do 270 cm. Głębokość stołu do ogrodu może wynosić około 30 cm do 150 cm. W przypadku okrągłego stołu średnica może mierzyć od około 40 cm do 150 cm. Możliwości jest wiele, niemniej warto podjąć decyzję o typie stołu. Czy będzie od stacjonarny, a może rozkładany?

Stół ogrodowy – czy wybrać model rozkładany czy stacjonarny?

Stół do ogrodu rozkładany można w każdym momencie szybko powiększyć. Dzięki temu jego użytkownicy zyskują niezbędną przestrzeń, której potrzebują na czas obiadu czy przyjęcia. Jest to niewątpliwie bardzo funkcjonalne rozwiązanie, ponieważ po rozłożeniu można bardzo często zyskać dodatkowe dwa lub cztery miejsca siedzące. Sprawia to, że stół rozkładany na co dzień zajmuje niewiele miejsca z przestrzeni użytkowej. Stół stacjonarny to również atrakcyjny produkt, który jednak posiada niezmienne wymiary. Ten typ stołu jest z pewnością bardzo stabilny i trwały, jak i nie posiada widocznych łączeń poszczególnych części blatu. Jest to największy atut stacjonarnego stolika do ogrodu! Mianowicie całkowicie gładki blat.

Stół ogrodowy drewniany, plastikowy czy może z technorattanu? Jaki materiał wybrać?

Wybór materiału, z jakiego jest wykonany stolik ogrodowy wpływa na jego trwałość, a nawet praktyczność. Stół wykonany z drewna z pewnością wygląda przepięknie w każdym ogrodzie. Jest to także niezwykle stabilny mebel. Niemniej wymaga trochę uwagi, ponieważ warunki atmosferyczne zmniejszają warstwę powłoki ochronnej. Wymaga także delikatnych środków w czasie czyszczenia. Stół plastikowy wymaga znacznie mniej uwagi, jest bardzo łatwy w czyszczeniu i przechowywaniu. Jednak w tym przypadku warto zwrócić uwagę na dobór materiału i jego grubość, która wpływa na jakość oraz trwałość gotowego mebla. Dobry stół plastikowy szybko nie będzie pękać, jak i rysy na jego powierzchni nie będą tak szybko widoczne. Technorattan to nowoczesny, trwały i niezwykle odporny materiał na czynniki atmosferyczne. Jest łatwy w czyszczeniu, jak i nie wymaga specjalnej konserwacji. Każdy z tych materiałów dostępny jest w wielu kolorach, co jest sporą zaletą!

Czy wybrać stół ogrodowy a może stoliczek?

Typ stołu dostosowany powinien być przede wszystkim do potrzeb użytkownika, jak i dostępnej przestrzeni. Jeśli posiadamy sporo miejsca, warto wybrać najbardziej uniwersalną wersję, czyli stół. Model ten doskonale sprawdzi się w trakcie śniadania, obiadu i kolacji. Popołudniowa kawa z ciastem czy przyjęcie w gronie najbliższych przy takim stole to czysta przyjemność. Mały stoliczek to model, który polecany jest wszędzie tam, gdzie jest mało przestrzeni użytkowej. Taki stolik ogrodowy to mebel, który stanowi także doskonałe uzupełnienie wyposażenia każdego ogrodu. Relaks w wolnej chwili i kawa przy nim przypadnie do gustu każdemu bez względu na wiek! Zatem, na co jeszcze zwrócić uwagę w trakcie zakupu stołu?

Na co jeszcze zwrócić uwagę przed zakupem stołu ogrodowego?

Cechą, jaką warto z pewnością uwzględnić w trakcie zakupu nowego stołu, jest jego kształt. Okrągły, kwadratowy, a może prostokątny? Podobnie, jak typ stołu, tak i jego kształt powinien być dopasowany do potrzeb i dostępnej przestrzeni użytkowej. Wybór stołu do ogrodu nie jest zbyt łatwy. Jest on o wiele przyjemniejszy, jeśli zapoznamy się z ofertą sprawdzonego sklepu internetowego https://www.sfmeble.pl/ogrod/meble-ogrodowe/stoly-ogrodowe.html. Dzięki temu, każdemu konsumentowi będzie o wiele łatwiej podjąć decyzję, pod względem wymiaru, typu stołu, materiału czy uwzględniając inne parametry. Dodatkowo w trakcie zakupu warto uwzględnić trwałość produktu oraz jego odporność na warunki atmosferyczne. Meble ogrodowe, w tym stół ogrodowy powinien być łatwy w czyszczeniu oraz konserwacji. Niewątpliwą zaletą dla wielu konsumentów będzie funkcjonalność, która polega na złożeniu stołu. Dzięki temu przechowywanie nieprzysporzony zbyt wiele problemów.