Obrazy retro i vintage w klasycznym salonie

obraz

Każda osoba, która szuka niebanalnego pomysłu na dekorację pomieszczenia w stylu retro, powinna zdecydować się na klasyczne obrazy. Zgodnie z założeniami ich styl nawiązuje do twórczości największych mistrzów sztuki klasycznej. Jej zasady zostały stworzone jeszcze za czasów starożytnych.

Dlaczego malarstwo vintage jest tak cenione?

Obrazy retro są cenione chociażby z tego względu, że są dość realistyczne. Artyści tworzący w tym nurcie skupiali się na tworzeniu dzieł, które perfekcyjnie odwzorowują piękno ludzkiego ciała i natury. Można powiedzieć, że obrazy vintage są utrzymane na najwyższym poziomie warsztatowym. Stąd też klasyczne obrazy są świetną dekoracją w tradycyjnych pomieszczeniach. Coraz częściej są też wybierane przez projektantów wnętrz, którzy chcą wprowadzić do danego pomieszczenia nieco klimatu retro. Osoby, które decydują się na obraz vintage powinny zwrócić uwagę na to, by były one wysokiej jakości, która od razu rzuca się w oczy.

Jakie obrazy vintage wybrać do salonu?

Osoby, które chcą urządzić salon w stylu klasycznym, wcale nie muszą obawiać się o to, że efekt końcowy będzie nudny. Przede wszystkim, obrazy retro to nie wszystko – należy postawić na eleganckie i stylowe meble, które będą podstawą wystroju pomieszczenia. Dopiero po całkowitym urządzeniu wnętrza można poszukać obrazów, które podkreślają jego charakter i będą pasować do niego wizualnie.

Obrazy vintage to najlepszy wybór jeśli chodzi o klasyczny salon. Wiele osób ma dylemat, na jaki obraz się zdecydować i w jaki sposób go wyeksponować, by stanowił punkt, który przyciąga uwagę.

Do klasycznych salonów pasują doskonale nie tylko reprodukcje dzieł starych mistrzów, ale także stylowe obrazy retro. Już na pierwszy rzut oka przywołują one wspomnienia z dawnych lat. Do klasycznego salonu świetnie będą pasować obrazy nawiązujące do architektury, mody, a także te przedstawiające pejzaże, kwiaty i sceny rodzajowe. Zobacz więcej na https://tulup.pl/obrazy-canvas/retro-i-vintage.

W jaki sposób wyeksponować obrazy w salonie?

Obrazy warto powiesić na największej, przyciągającej uwagę ścianie w salonie. Powinny być one zawieszone na wysokości ludzkiego wzroku, tak by stanowiły spójną całość z pozostałymi elementami wyposażenia.

Równie ważna jest odpowiednia oprawa obrazów w stylu retro. Powinno się ją dobierać bardzo starannie, w zależności od tego, w jakim kolorze i stylu utrzymane są pozostałe elementy wyposażenia.

Każdy stylowy obraz powinien być zamknięty w ramie retro, która dopasowana jest do jego stylistyki. Dlatego dobrze jest postawić na klasyczne ramy, które zawierają w sobie złocone elementy. Dodają one każdej pracy szlachetności i eleganckiego sznytu.. Bardzo bogaty wybór ram do obrazów znaleźć można w Internecie. 

Podsumowując, obrazy vintage są ostatnimi czasy bardzo często wybierane przez pasjonatów urządzania wnętrz. Wszystko dlatego, że stanowią one niebanalny i oryginalny element dekoracyjny, a przy okazji – cieszą oko i dodają pomieszczeniu szlachetnego charakteru. Trzeba się jednak przygotować, że chcąc kupić wysokiej jakości obraz trzeba za niego nieco zapłacić.