Tapeta deska – jakie jest jej zastosowanie?

Tapeta deska

Drewniane ściany sprawiają, że wnętrze staje się wyjątkowo przytulne oraz przepełnione ciepłem. Tapety z tym motywem pozwalają na stworzenie w szybki oraz tani sposób wyjątkowego, indywidualnego klimatu. Naturalne kolory oraz faktury to właśnie to, co wybieramy najchętniej. Doskonale zastępują one prawdziwe surowce, a barwne wariacje skutecznie ozdabiają wnętrze w atrakcyjny oraz oryginalny sposób. Jest to doskonała alternatywa dla każdego, kto nie ma możliwości wykorzystania prawdziwych desek.

Popularne tapety, czyli tapeta deska

Niezwykle popularnym motywem ostatnich sezonów jest tapeta deska. Tego rodzaju imitacja drewna w kolorze jasnym pozwala stworzyć bardzo przyjemny klimat, który kojarzy się z naturą, latem oraz ciepłymi, wolnymi od problemów momentami naszego życia. To właśnie ze względu na te aspekty barwa jest jedną z najchętniej wybieranych do sypialni oraz salonów.

Każdy motyw drewna, który widoczny jest w pomieszczeniach wiąże się z wrażeniem przytulności. Jasne odcienie sprawiają, że tapeta deska nada wnętrzu dodatkowego wyciszenia oraz spokoju, a nasz relaks będzie znacznie lepszej jakości. Doskonale skomponuje się ona z drewnianą, jasną podłoga, a także odcieniami szarości. Całość stanie się wówczas komfortowym miejscem do wypoczynku.

Tapety deska występują także w ciemniejszych naturalnych odcieniach oraz różnorodnych kolorach. Możemy spotkać je w odcieniach dębowym, wenge czy kasztanowym. Tego typu ciemne tapety doskonale uzupełnią jasne wnętrza, nadając im nieco kontrastu. Kolorowe tapety z kolei świetnie sprawdzą się w stonowanych, nudnych pomieszczeniach, w których nie czujemy się dobrze ze względu na brak przysłowiowego „pazura”.

Tapeta deska, niegdyś boazeria

Tak jak i w modzie, również trendy aranżacyjne wnętrz wracają do łask. Niegdyś, to właśnie boazeria była niezastąpionym elementem w każdym domu. Obecnie, powoli do tego wracamy. W nowoczesnych wnętrzach coraz częściej możemy spotkać tapetę z motywem deski przypominającą typową boazerię. Tego rodzaju tapety są najczęściej prezentowane w 3D, a całość uzupełniona jest stonowanymi, klasycznymi dodatkami. Niekiedy zdarza się jednak, że styl przełamany jest nowoczesnymi dodatkami oraz skandynawską nowością.

Do tego rodzaju tapety doskonale sprawdzą się połączenia metalu oraz surowego betonu. Całość będzie tworzyć spójną aranżację. W zależności od tego, którego z surowców będzie najwięcej, będzie zmieniał się styl pomieszczenia. Połączenie wszystkich materiałów w jednakowych proporcjach stworzy natomiast piękną aranżację w stylu industrialnym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.