Urodzinowy stół – proste sposoby na niebanalne dekoracje

urodzinowy stół

Przygotowywane w domu imprezy urodzinowe cieszą się dużą popularnością. Ich organizacja wcale nie jest trudna, a koszty są znacznie mniejsze niż te, jakie należy ponieść organizując urodziny w lokalu. Zwykle planując urodziny pamiętamy zarówno o przekąskach, które smakują uczestnikom imprezy, jak i o dodatkowych atrakcjach. Wiemy też, że pomieszczenie, w którym odbywać ma się impreza, powinno być odpowiednio ozdobione. A co z dekoracją stołu? Wbrew obawom wielu osób, wcale nie jest to trudne zadanie.

Zadbaj o blat stołu

Jeśli zastanawiamy się nad tym, jak udekorować stół na urodziny, w pierwszej kolejności powinniśmy mieć na uwadze jego zabezpieczenie. Zabrudzenie stołu podczas przyjęcia nie jest niczym nieprawdopodobnym, nierzadko zaś dochodzi do poważniejszych uszkodzeń blatu. Jest to szczególnie częste zjawisko wówczas, gdy impreza odbywa się przy drewnianym stole, tu bowiem poważne konsekwencje może mieć nawet wylanie na niego gorącej cieczy. Warto temu przeciwdziałać.

Jak radzić sobie z tym problemem? Najlepszym wyjściem jest pokrycie stołu ceratą zwłaszcza, że dziś w sprzedaży dostępne są wielokolorowe rozwiązania tego typu, które nie przypominają ni czym ceraty znanej z domu naszych rodziców i dziadków. W sklepach z artykułami gospodarstwa domowego znajdziemy też miłe dla oka, a jednocześnie bardzo solidne obrusy jednorazowe. Nie są one drogie, a ponieważ po przyjęciu można się ich pozbyć, ich ewentualne zalanie nie wywołuje żadnych negatywnych emocji.

Pomyśl o dodatkowych dekoracjach

Gdy na stole stoją już talerze, szklanki, sztućce, a przede wszystkim – smaczne potrawy, możemy czekać na pierwszych gości. Czy jednak możemy mówić o tym, że stół jest już rzeczywiście gotowy na ich przyjęcie. Osoby, które wiedzą, jak udekorować stół na urodziny doskonale zdają sobie sprawę z tego, że przydają się na nim także elementy ozdobne przypominające gościom, jaka impreza jest właśnie świętowana. Te najlepiej wykonać wykorzystując w tym celu serwetki.

W sklepach nie brakuje serwetek z urodzinowymi motywami. Z pewnością będą one nie tylko doskonale służyć gościom, ale i wywoływać ich rozbawienie. Jeśli dysponujemy jedynie klasycznymi ich wersjami, wcale nie stoimy na straconej pozycji. Nawet najbardziej typowa serwetka może przybrać nietypową formę. Jej złożenie tak, aby przypominała kwiat lub łabędzie może wydawać się dość skomplikowane. W sieci nie brakuje jednak poradników poświęconych temu zagadnieniu, a składanie serwetek krok po kroku z instruktorem nie tylko przebiega szybko, ale jest też naprawdę dobrą zabawą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.