Szklane drzwi stanowią wyjątkowo stylową ozdobę każdego wnętrza. Czasami jednak każdy z nas ma chęć zachowania prywatności. Konieczność przyciemnienia okien stanowią wyzwanie w doborze odpowiednich rolet. Jeśli szukasz odpowiedzi na pytanie, jak zamaskować szybę w drzwiach, to ten artykuł powstał specjalnie dla Ciebie.

Czego dowiesz się z tego artykułu:

  • W jaki sposób zamaskować szybę w drzwiach do pokoju?
  • W jaki sposób przyciemnić szybę w drzwiach?

W jaki sposób zamaskować szybę w drzwiach do pokoju?

Jest wiele powodów, dla których zasłaniamy okna w sypialni. Za dużo światła wpadającego z sąsiednich pokoi, przydałoby się trochę prywatności. Często podczas upałów dodatkowe zabezpieczenie w postaci przyciemnienia drzwi może nieznacznie obniżyć temperaturę wewnątrz. Przyciemnione okna w sypialni są także dużą pomocą dla rodziców, których dzieci mają trudności ze spaniem w pomieszczeniu o niewielkiej ilości światła oraz taki sposób też pasuje dla ludzi starszych, którzy mają problem ze snem. Czasami zafascynowani efektem wizualnym szklanych drzwi decydujemy się na ich zakup. Już po pewnym czasie i po dłuższym pobycie w tym miejscu okazało się, że nie jest to dla każdego dobre rozwiązanie. Na szczęście nie musimy wymieniać całego skrzydła drzwi, a jedynie rozważyć zakup odpowiedniej powłoki w postaci folii lub bramy rolowanej.

W jaki sposób przyciemnić szybę w dzwiach?

Najlepszym sposobem będzie nakleić na to folię okienną. Jest to z pewnością najpopularniejsza i dostępna metoda zasłaniania okien. Dzięki możliwości użytkowania wewnątrz i na zewnątrz, daje dużą przestrzeń do manewru, zapewniając jednocześnie prywatność i bezpieczeństwo. Folia doskonale spełnia swoją funkcję we wnętrzach domowych, budynkach użyteczności publicznej, biurach i witrynach sklepowych. Umożliwia przejście światła, zasłaniając obraz. Jeżeli zastosowanie folii okiennej nie jest dla nas rozwiązaniem, wówczas warto rozważyć zakup rolet. Metoda ta pozwoli nam nie ingerować w szklaną powierzchnię. Przymocowana do drzwi, tuż nad oknem, chroni przed światłem i ciekawskimi spojrzeniami sąsiadów. W zależności od potrzeb możemy powiększyć całą długość lub tylko jej część. Mnogość dostępnych wzorów i kolorów sprawia, że ​​z łatwością można znaleźć produkt odpowiadający Twojemu gustowi i stylowi, pasujący do każdego wnętrza. Do wyboru mamy zasłony gładkie lub plisowane. Zasłony dzienne mają wyjątkowe walory dekoracyjne i cieszą się ogromną popularnością. Naprzemienne ułożenie pasów tkaniny, siatki przepuszczającej światło i tkaniny blokującej światło pozwala regulować ilość wpadającego światła. To rozwiązanie nadaje się do niemal każdej aranżacji, od wnętrz klasycznych i tradycyjnych po wnętrza znacznie bardziej nowoczesne czy eleganckie. Rolety występują również w wielu rozmiarach, dostosowanych do szerokości drzwi wewnętrznych i zewnętrznych.

Zasłonięcie szklanych drzwi pokoju to niezwykle trwała i skuteczna metoda zapewnienia prywatności i ograniczenia dopływu światła, którą można w każdej chwili zdjąć.

Zobacz także: Jak zamaskować stare drzwi?