Urządzamy łazienkę na miarę salonu kąpielowego. Czego nie może w niej zabraknąć?

Współczesne łazienki zachwycają swym nowoczesnym designem, wysmakowanymi detalami i ogólnym wrażeniem czystości. Jeżeli stoisz przed wyborem armatury i mebli łazienkowych, poniższe inspiracje mogą Ci pomóc. Sprawdź, czego nie może w niej zabraknąć.

Wanna ze szklanym parawanem

W przestronnej, nowoczesnej łazience nie musisz iść na żadne kompromisy. Możesz pozwolić sobie i na wannę, i na prysznic. Jeśli chodzi o tę pierwszą, masz do wyboru szereg modeli – zróżnicowanych pod względem wielkości, kształtu oraz funkcji dodatkowych. Na szczególną uwagę zasługują wanny akrylowe. Te najnowocześniejsze mają prostokątną formę o lekko zaokrąglonych rogach. Aby zwiększyć ich funkcjonalność, możesz dodatkowo zdecydować się na dodatek w postaci szklanego rozkładanego parawanu. Dzięki niemu ograniczysz rozchlapywanie wody na podłogę.

Prysznic z odpływem liniowym

A co, jeśli dysponujesz dużą łazienką i oprócz wanny potrzebujesz również prysznica? Nie musisz rezygnować z żadnego z tych rozwiązań. Na dodatek możesz połączyć przyjemne z pożytecznym, sięgając po nowoczesną i estetyczną koncepcję. Bardzo pożądanym – z uwagi na wygląd i łatwość czyszczenia – jest odpływ liniowy. Przy jego wykonaniu szalenie istotny jest wybór dobrego fachowca, który wie, w jaki sposób wykonać spadki i zabezpieczyć ściany łazienki przed wilgocią. Prysznic z odpływem liniowym otwiera przed Tobą duże możliwości, jeśli chodzi o zakup kabiny. Bardzo modne są zwłaszcza te typu walk-in – składające się z dużej tafli szkła zlicowanej z zawiasami, wyposażonej w cienką ramkę. Łatwo utrzymać ją w czystości.

Meble łazienkowe

Dla codziennej wygody całej rodziny warto zaopatrzyć się również w meble łazienkowe. Najlepiej wypadają modele podwieszane, które ułatwiają sprzątanie podłogi i prezentują się lekko w pomieszczeniu. Wśród modnych kolekcji są zwłaszcza te do złudzenia przypominające naturalne drewno. Doskonale korespondują z białymi płytkami, tworząc nowoczesny salon kąpielowy dla rodziny. Przestrzeń nad miską ustępową również możesz wyposażyć w niedużą szafkę na codzienne akcesoria.

Drewno w nowoczesnej łazience – tak czy nie?

Jeżeli marzy Ci się wyłożenie ściany pod prysznicem deskami z naturalnego drewna, ostrzegamy: naturalny surowiec bardzo nie lubi się z wodą. Pod jej wpływem potrafi puchnąć i się wypaczać. Producenci wyposażenia łazienek przewidzieli również i to, oferując swoim klientom kolekcje płytek ceramicznych i gresu, idealnie imitujących drewno. To zdecydowanie bardziej ekonomiczne i praktyczne rozwiązanie. Zapewnia doskonały wygląd podłogi i ścian w łazience na długie lata.

Lustro do łazienki

Lustro w łazience pełni rolę nie tylko praktyczną, ale także dekoracyjną. Odbijając światło, optycznie powiększa przestrzeń, rozjaśnia ją i czyni bardziej przyjazną. Jest też niezbędne do wykonania makijażu czy prostych czynności pielęgnacyjnych. W ostatnich miesiącach dużą popularnością cieszą się owalne lustra w drewnianych ramach, daleko wystających poza taflę szkła.

Podsumowując, nowoczesna łazienka musi łączyć w sobie walory praktyczne i estetyczne. Na rynku istnieje szereg rozwiązań, które ułatwiają urządzenie wygodnego salonu kąpielowego, z którego aż nie chce się wychodzić.