Akumulator LifePO4 – nowa jakość zasilania i wydajności

Akumulator LifePO4 - nowa jakość zasilania i wydajności

Wiele osób znalazło się w sytuacji, kiedy auto nie chciało odpalić. To powszechny problem, który może dotknąć nawet posiadaczy stosunkowo nowych pojazdów. Okazuje się, że jedną z najczęstszych przyczyn takiego stanu rzeczy jest rozładowany bądź uszkodzony akumulator. Dlatego warto zawsze stawiać na najlepszej klasy sprzęt. Świetnym wyborem jest akumulator LifePO4, który jest niezawodny i dostępny w relatywnie niskiej cenie. Można go kupić w wielu sklepach stacjonarnych i internetowych.

Wysokiej klasy akumulator LifePO4

Jeżeli poszukiwany jest nowy akumulator, zdecydowanie warto rozważyć kupno zasilacza LifePO4. Mowa tutaj o innowacyjnym modelu opartym na technologii litowo—żelazowo—fosforanowej. Sprzęt ten doskonale sprawdza się w pojazdach elektrycznych, na jachtach, w kamperach, a także łódkach.

Przyda się każdej osobie, która lubi żeglować, łowić ryby, a także organizować długie, wakacyjne wyjazdy. Zanim wyda się jednak pieniądze na kupno nowego akumulatora, warto poznać jego wady oraz zalety. Niżej dowiesz się, jak wygląda sytuacja w przypadku urządzenia LifePO4.

Akumulator LifePO4 – najważniejsze zalety

Okazuje się, że akumulator LifePO4 ma bardzo dużo zalet. Warto jednak zacząć od niego, że tego rodzaju bateria jest przede wszystkim lekka. W praktyce jest tak, że modele 120 Ah ważą jedynie 13 kilogramów. Dla podrównania modele ołowiowo-węgłowe o tej samej pojemności ważą około trzy razy więcej, bowiem aż 37 kilogramów. Niewielka masa urządzenia sprawia, że z łatwością wyciągnie się ten sprzęt z auta bądź łodzi. Możliwe jest przeniesienie go w konkretne miejsce.

Co więcej, akumulatory LifePO4 mogą być też ładowane prądem o bardzo dużym natężeniu. Jeśli mowa o modelach 100 Ah, dochodzi ono nawet do poziomu 75 A. Tego typu wartość jest siedmiokrotnie wyższa aniżeli w przypadku innych typów baterii. Dzięki temu sprzęt można naładować w niespełna pół godziny. Dlatego akumulatory LifePO4 zyskują na popularności na całym świecie, także w Polsce.

Akumulator LifePO4 i jeszcze inne jego zalety

Warto zaznaczyć, że następną zaletą akumulatora LifePO4 jest wyższe napięcie nominalne, które wynosi aż 12,8 V, co jest bardzo istotną kwestią dla wielu osób. Dzięki temu są one odporne na częste i głębokie rozładowania. Umożliwione jest to przez system kontrolny BMS, który dodatkowo zabezpiecza przed przeładowaniem sprzętu.

Dodatkowo tego rodzaju baterie wykazują też odporność na działanie skrajnych temperatur. Dzięki temu ma się pewność, iż ich pojemność nie zmniejszy się wtedy, kiedy na zewnątrz panuje mróz. Dlatego akumulator LifePO4 to idealny wybór dla osób, które mieszkają w Polsce, gdzie panują zmienne temperatury. To świetna propozycja na srogą zimę.

Akumulator LifePO4 to nowoczesny zasilacz, który jest powszechnie wykorzystywany w domowych magazynach energetycznych. Dzięki niemu przechowa się energię, która normalnie wyprodukowana jest przez panele fotowoltaiczne podczas jednego dnia. Można ją wykorzystać wieczorem, co jest niewątpliwym atutem. Mowa tutaj o niezwykle ekologicznym rozwiązaniu pozwalającym na zaoszczędzenie funduszów.

Więcej informacji i możliwość zakupu online: https://litowe.pl/kategoria-produktu/akumulatory-lifepo4/