Dozowniki do mydła – co warto o nich wiedzieć?

Dozownik do mydła, stanowi jeden z podstawowych elementów wyposażenia łazienki. Wyżej wspomniany można spotkać głównie w publicznych toaletach, chociaż jak się okazuje, coraz częściej staje się on również nieodłącznym elementem domowej łazienki. To niezwykle praktyczne urządzenie, w przeciwieństwie do klasycznego mydła w kostce, w sposób znaczny zmniejsza rozwój bakterii oraz drobnoustrojów, w związku z czym korzystanie z niego jest po prostu bezpieczniejsze. Co ważne, ten typ akcesoriów łazienkowych może stanowić również element ozdobny pomieszczenia, jakim jest toaleta czy łazienka. 

Na co zwracać uwagę, wybierając odpowiedni dozownik do mydła? 

W związku z tym, że na rynku dostępny jest szeroki wachlarz dozowników do mydła, warto wziąć pod uwagę kilka ważnych kwestii, które pozwolą na wybór tego najlepszego. Przede wszystkim należy odpowiedzieć sobie na pytanie – jaki rozmiar dozownika do mydła będzie najbardziej odpowiedni w danym miejscu? W przypadku obiektów użyteczności publicznej, zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będą dozowniki większych rozmiarów, czyli te o pojemności nie mniejszej niż 500 ml. Jeżeli mowa o tych dedykowanych domowym łazienkom, to tutaj warto postawić na dozowniki o mniejszej pojemności. 

Kolejnym kryterium, jakie należy wziąć pod uwagę wybierając dozownik do mydła, jest sposób jego napełniania. W tym wypadku mamy do wyboru dolewanie mydła lub korzystanie z jednorazowych wkładów z mydłem. Następny ważny aspekt to sposób dozowania mydła. Biorąc go pod uwagę, mamy do wyboru trzy rodzaje dozowników – przyciskowe, automatyczne i łokciowe. W przypadku dozowników przyciskowych, stanowią one najtańsze rozwiązanie i stosowane są w miejscach, w których nie zostały narzucone zbyt wysokie wymagania sanitarne. Dozowniki łokciowe nie pozwalają na korzystanie z przycisku ze względów wymagań higienicznych obowiązujących w miejscu, w którym się one znajdują. Jeżeli mowa o dozownikach automatycznych, to są one zdecydowanie najbezpieczniejsze pod kątek higieny nie mniej jednak ich cena jest dużo wyższa niż pozostałych.

Zanim wybierzemy konkretny dozownik do mydła, warto zastanowić się również nad tym, jakim rodzajem specyfiku miałby być on zasilany. Do wyboru mamy klasycznie mydło lub pianę. Oczywiście poza kwestiami praktycznymi, w grę wchodzi również estetyka, czyli wygląd dozownika. Rynek oferuje szeroki wachlarz wyżej wymienionych, prezentujących się w rozmaitych stylach oraz wykonanych z różnorodnych materiałów. W związku z powyższym, w zależności od preferencji i upodobań każdy znajdzie coś dla siebie. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.