Kiedy zastanawiasz się jak ozdobić lustro, tak żeby ono i nadal wyglądało pięknie. Warto mieć pod bokiem kilka dobrym pomysłów na zamaskowania lustra. Przykładów może być mnóstwo, ale tylko kilka z nich naprawdę będą dobre. Kontynuuj czytania tego artykułu, żeby dowiedzieć się jak najwięcej.

Czego dowiesz się z tego artykułu:

  • Dekoracyjne ozdoby do lustra
  • Pomysły na zamaskowania lustra

Dekoracyjne ozdoby do lustra – jak dobrze je wykorzystać?

Lustra są ważnym elementem wyposażenia naszego mieszkania. Codziennie spędzamy przed nim dużo czasu. Dlatego dekor lustra jest bardzo ważnym obiektem wnętrza. Wszystkie wymienione niżej dekory, są łatwo dostępne cenowo, w różnych lokalizacjach całego świata.

  1. Pierwszym pomysłem może służyć sznurek z juty. W zależności od grubości włóczki, którą wybierzesz, uzyskasz zupełnie inny efekt. Zakrycie lustra aż po krawędzie jest niezwykle szybkie i łatwe. Ten rodzaj dekoracji nadaje się do wnętrz o ziemistych tonach, z dodatkiem zielonych roślin lub drewna.
  2. Następną ozdobą dekoru może być rafia. Naszyjnik z naturalnej rafii kosztuje kilka złotych, a efekt końcowy sprawi, że Twoje lustro będzie wyglądać na znacznie droższe. Szczególnie pięknie prezentuje się na okrągłym lustrze, gdzie na jego powierzchni oklejona jest pocięta na drobne kawałki rafia, tworząc grubą ozdobną ramę.
  3. Taśma dekoracyjna to nieodłączny element pięknego lustra. Duży wybór sprawia, że ​​łatwo znaleźć opcję idealnie pasującą do kolorystyki pomieszczenia. Za pomocą takiej taśmy można nie tylko zaznaczyć ramę lustra, ale także stworzyć bardzo modne dodatkowe dekoracje geometryczne na całej jej powierzchni.
  4. Nawet z korka może powstać bardzo osobliwa rama do lustra. Wystarczy kupić rolkę kartonu lub tablicę korkową i wyciąć z niej oryginalne detale. Mogą to być kształty symetryczne lub długie paski o różnej grubości. Niektóre sklepy internetowe oferują gotowe kształty z korka.
  5. Muszelki to jeszcze jeden element dekoru, który na pewno będzie kojarzyć się z wakacjami. Rama lustra DIY złożona z tych drobnych detali będzie pasować do wielu dekoracji związanych z morzem, a zwłaszcza do wnętrz w stylu marynistycznym.

Pomysły na zamaskowania lustra?

Do pomocy  zamaskowania lustra mogą  służyć naklejki na lustro. Mogą oni dodać stylu kilku pomieszczeniom w naszym domu czy mieszkaniu. Naklejki będziemy zapewne najczęściej umieszczać na lustrach w łazience, ale także w sypialni, salonie czy przedpokoju. W zasadzie wszędzie tam, gdzie znajdują się lustra lub szklane meble. Ozdoby te często zawierają dekoracyjne wzory, ozdoby, motywy botaniczne, a nawet napisy lub powiedzenia pisane wyrafinowaną czcionką, dzięki którym patrzenie w lustro stanie się przyjemnością. Mogą składać się z jednego elementu lub z kilku, o różnych rozmiarach, które można dowolnie zestawiać. Oprócz funkcji dekoracyjnej, takie naklejki winylowe mogą być praktycznym rozwiązaniem do zakrycia pękniętego lustra. Wystarczy wybrać naklejkę, której kształt zakryje pęknięcie. Jest to właściwie bardzo prosty, szybki i niedrogi sposób na wyeliminowanie tego typu problemów.

Wykonane w ten sposób minimalistyczne, a zarazem bardzo stylowe lustro będzie doskonałym dodatkiem, który podkreśli Twoje wymarzone wnętrze!

Zobacz także: Lustro prostokątne czy okrągłe – jakie wybrać?