Industrialny regał w nowoczesnym pomieszczeniu

Meble industrialne to niezwykłe przedmioty przeznaczone dla miłośników nietuzinkowego, minimalistycznego i nowoczesnego stylu. Kierunek ten charakteryzuje się prostymi formami, widocznymi elementami konstrukcyjnymi. We wnętrzach dominuje otwarta przestrzeń, często bez podziału na poszczególne pomieszczenia. Materiały, które spotkamy w takich przestrzeniach to cegła, beton, kamień, stal, żywica i stare drewno. Meble i sprzęty muszą więc z nimi współgrać. Minimalizm i proste formy to cechy charakteryzujące industrialne stoły, biurka, regały, krzesła itp.

Praktyczny regał industrialny

Regał to praktyczny mebel, który może służyć nam w zasadzie w każdym pomieszczeniu – pokoju dziennym, sypialni, łazience, kuchni a nawet w pokoju dziecięcym. Jest miejscem do przechowywania książek, bibelotów oraz pudeł, a jednocześnie może stanowić ozdobę pomieszczenia, lub stanowić granicę pomieszczeń w przypadku otwartych wnętrz.

Uniwersalny regał uniwersalny

Regał w stylu industrialnym jest bardzo uniwersalny. Pasuje do wystroju utrzymanego w tym stylu, a także do innych aranżacji. Zazwyczaj regały industrialne przypominają sklepowe lub magazynowe półki. Przede wszystkim jest to mebel nie posiadający zamkniętego tyłu, co daje wrażenie dodatkowej przestrzeni. Z odrobiną wyobraźni projektanci tworzą niezwykłe meble. W zależności od naszych potrzeb możemy nabyć różne wzory i rozmiary regałów. Jednym z rodzajów jest tradycyjny, prosty, otwarty regał metalowy w kształcie wąskiego, niskiego lub wysokiego słupka składający się z czterech prętów i półek. Półki te mogą być również wykonane z drewna lub szkła. Mebel może być również szeroki, jednak dla utrzymania stabilności poza czterema nogami często dodaje się jeden lub dwa wsporniki metalowe w kształcie znaku “x”, które umieszcza się pomiędzy środkowymi półkami lub przez całą wysokość regału.

Formy regałów industrialnych

Industrialne regały przyjmują różne, ciekawe formy. Kolejnym przykładem jest mebel składający się z kilku rzędów kwadratowych półek i wnęk lub szafek, którego metalowy stelaż tworzy jakby siatkę. Inne meble przyjmują kształt trapezu wypełnionego półkami a nawet trójkąta, w którym półki ułożone są od szerokiej u dołu do wąskiej u góry, a stelaż jest poprowadzony tylko przez środek tej konstrukcji.

Wybór jest ogromny. Może warto zdecydować się na nowoczesne formy zamiast tradycyjnego regału? Z pewnością uatrakcyjnią niejedno wnętrze.