We współczesnych wnętrzach drzwi nie są już tylko obowiązkowym elementem. Aranżując pomieszczenia, drzwi dobieramy tak, aby jak najlepiej współgrały z pozostałymi elementami wystroju. Czasami z różnym skutkiem staramy się dopasować je do kształtu podłogi, okien czy mebli. Jednak w wielu przypadkach trudno zachować spójność w dekoracji, dlatego wiele osób decyduje się na ukrycie drzwi w ścianie pomieszczenia.

Czego dowiesz się w tym artykule?

  • Kilka sposobów na zamaskowania drzwi
  • Dodatkowe rady jak zamaskować stare drzwi

Kilka sposobów na zamaskowania drzwi?

Jednym ze sposobów może być ukrycia starych drzwi za pomocą ściany. Nie zawsze to jest proste, ale jeśli się uda to na pewno będzie wyglądać dobrze. W tej sprawie liczy się przede wszystkim kreatywność. Możesz pomalować drzwi tą samą farbą co ściany. Innym pomysłem na zamaskowanie drzwi może być zakrycie ich półką, o ile jest wystarczająco dużo miejsca. Decydując się na zastosowanie półek należy zadbać o to, aby szafa była odpowiednio głęboka i jej wysokość była większa niż wysokość drzwi. Możesz także użyć wbudowanych półek, które otwierają się i zamykają wraz z drzwiami. Kolejnym sposobem na zamaskowania drzwi mogą służyć parawany i zasłony. Zasłony te są przydatne głównie do zasłaniania drzwi, które są rzadko używane. Obecnie dostępne są nowoczesne, bardzo oryginalne ekrany pasujące do wnętrz o bardzo zróżnicowanym stylu i układzie. Jeśli nie interesują Cię zbyt eleganckie rozwiązania aranżacyjne, możesz zdecydować się na duże zasłony, które pozwolą Ci szybko i łatwo ukryć drzwi. Dekoracje ścienne też mogą posłużyć do ukrycia drzwi. Wybierając to rozwiązanie, zamiast ukrywać drzwi, zamienisz je w wyjątkowe dzieło sztuki. Fototapeta lub nowoczesna fototapeta doskonale sprawdzi się jako ozdobna osłona drzwi. Dzięki oryginalnemu modelowi wnętrze nabierze dodatkowego charakteru.

Dodatkowe rady jak zamaskować stare drzwi?

  1. Można kupić tkaninę z dowolnym wzorem pasującym do Twojego pomieszczenia i rozłożyć ją na blejtramie. Ekonomiczne i skuteczne rozwiązanie. A jeśli to konieczne, drzwi można otworzyć.
  2. Na drzwiach można umieścić lustro przyklejone do panelu o tym samym rozmiarze lub mniejsze lustro, które będzie pełniło funkcję ramy.
  3. Nie ma potrzeby pokrywania całej ściany płytą gipsowo-kartonową. Po prostu można ukryć drzwi. Ramę zawsze można zdemontować. Warto pomalować obraz lub pokryć go tapetą.
  4. Dobrym sposobem na ukrycie drzwi jest wklejenie tapety, która ciekawie wzbogaci wnętrze i jednocześnie doda mu uroku.

Podsumowując, najlepszym rozwiązaniem będą drzwi ukryte w ścianie, które można zastosować w pomieszczeniach o wielu różnych funkcjach. W sypialni można sprytnie ukryć wejście do łazienki lub garderoby, w salonie – przejście do gabinetu, a w kuchni – wejście do spiżarni.

Zobacz tez: Jak zamaskować szybę w drzwiach?