Meble tapicerowane do salonu- w jakich wnętrzach się sprawdzą?

Meble tapicerowane do salonu

Urządzanie salonu z cała pewnością jest dla każdego z nas ogromnym wyzwaniem. Wiąże się to z koniecznością dopasowania wszystkich, nawet najmniejszych detali idealnie do stylu, jaki ma we wnętrzu dominować. Najwięcej problemów jednak zawsze wiązało się z doborem mebli. Obecnie rynek meblarski oferuje ogromną różnorodność, a co za tym idzie, wybór jest naprawdę ciężki. Warto jednak szczególną uwagę zwrócić na meble tapicerowane. Do jakich salonów się one sprawdzą?

Meble tapicerowane do salonu w stylu glamour

Styl glamour w urządzaniu wnętrz, na dobre zagościł w naszych pomieszczeniach. Poniekąd nawiązuje on do hollywoodzkiego blichtru, który skutecznie dodaje wnętrzu luksusowego i prestiżowego wydźwięku. Styl glamour we wnętrzach bardzo często mylony jest ze stylem minimalistycznym, szczególnie jeśli chodzi o dobór mebli. Luksusowy salon najczęściej zostaje więc ozdobiony kanapą i fotelami o niezwykle prostej i gładkiej formie. Okazuje się, że jest to jeden z największych błędów aranżacyjnych, jakie możemy popełnić podczas urządzania salonu w stylu glamour. Do takiego wnętrza idealnym dopasowaniem będą meble tapicerowane. Warto szczególną uwagę poświęcić:

  • tapicerowanej sofie- najlepiej, by tapicerka wykonana była z materiału welurowego, a dodatkowo przyozdobiona była pikowaniem z połyskującym wykończeniem.
  • tapicerowanym fotelom- w tym wypadku również sprawdzają się modele z tapicerką welurową. Warto jednak zadbać o kolorystykę tego typu mebla. Nie musi być on bowiem biały lub czarny. Obecnie największą popularnością cieszą się fotele tapicerowane w kolorze butelkowej zieleni, które świetnie wpasowują się w estetykę stylu glamour.
  • tapicerowany podnóżek- z pewnością nie jest to mebel obowiązkowy, ale jego dopasowanie do salonu może nadać mu wyrazistego wydźwięku. Co więcej, tapicerowane podnóżki to meble niezwykle praktyczne, które pozwolą nam na jeszcze lepszy relaks i odprężenie.

Meble tapicerowane do salonu zaaranżowanego w stylu klasycznym

Meble tapicerowane nieodłącznie kojarzą się ze swoistą klasyką gatunku. Okazuje się, że jest to całkowicie słuszne przekonanie. Meble tapicerowane do salonu w stylu klasycznym będą idealnym dopasowaniem. Oczywiście w tym momencie niezwykle ważne okazuje się ich odpowiednie dobranie. Tapicerka powinna być wykonana z prawdziwej lub sztucznej skóry. Co więcej można dobrać jej odcień tak, by idealnie pasował do ogólnej stylistyki wnętrza. Warto jednak wiedzieć, że meble tapicerowane do salonu ze skóry wymagają znacznie większej opieki i troski. Trzeba będzie wyposażyć się przede wszystkim w odpowiednie środki czyszczące i odtłuszczające, które pomogą nam zadbać o skórę i jednocześnie uchronią ją także przed pęknięciami. Bez względu jednak na to, skóra jako tapicerka mebli to materiał ponadczasowy i cechuje się wyjątkową estetyką. Takie meble tapicerowane do salonu będą bez wątpienia jego największą ozdobą. Przy odrobinie uwagi i opieki, będą one cieszyć nasze oczy swoim nieskazitelnym wyglądem przez wiele, kolejnych lat.