Projekty domów piętrowych z garażem – co decyduje o ich funkcjonalności?

Projekty domów piętrowych z garażem

Współcześni inwestorzy mają do wyboru mnóstwo interesujących projektów domów. Mogą dopasować projekt do potrzeb swojej rodziny, ale też do parametrów działki i posiadanego budżetu. Funkcjonalne rozwiązania oferują nie tylko indywidualne projekty stworzone na specjalne zamówienie, ale też propozycje opracowane przez pracownie projektowe. Gotowe bazy projektów mogą niejednego zaskoczyć nowoczesnymi budowlami, jakie miło byłoby zobaczyć, przechadzając się po osiedlu. Sprawdźmy więc, które z nich są warte uwagi!

​Projekty domów piętrowych czy parterowych – co wybrać?

Ze względu na to, że na rynku działa wiele pracowni projektowych, znajdziemy mnóstwo ciekawych projektów domów. Jest ich na tyle dużo, że powstałe oferty uwzględniają podział projektów ze względu na metraż, liczbę kondygnacji, stylistykę oraz dodatkowe udogodnienia. Chociaż wielkość domu ma duże znaczenie, może rozkładać się inaczej w przypadku domów parterowych i piętrowych. Na przykład 150m2 w domu parterowym to stosunkowo imponująca wielkość, ale już w przypadku domu piętrowego nie jest to tak dużo. Budowle jednokondygnacyjne potrzebują więcej miejsca, dlatego rzadko kiedy będą odpowiednie na wąską działkę. Na ich korzyść przemawia za to wygoda i bezpieczeństwo. Zwłaszcza seniorzy docenią fakt, że wszystkie pomieszczenia znajdują się na jednej płaszczyźnie i nie trzeba wchodzić po schodach do żadnego z nich. Domy parterowe są też często tańsze i szybsze w budowie. Do tego można je ciekawie zaaranżować.

Czy to wszystko oznacza, że tylko projekty domów parterowych są warte uwagi? Absolutnie nie! Domy piętrowe są zdecydowanie lepszym wyborem dla rodzin. Dorastające dzieci potrzebują odpowiedniej ilości przestrzeni oraz prywatności, dlatego będą bardziej zadowolone z pokoju na piętrze. Poza tym w domach piętrowych można w prostszy sposób podzielić dom na strefy. Na przykład na dole może być strefa dzienna, w której domownicy spędzają wspólnie czas lub zapraszają tam gości. Na górze zaś mogą znajdować się pokoje dziecięce i sypialnia. Wszystko zależy od fantazji i budżetu inwestora.

​Projekty domów piętrowych z garażem – jakie udogodnienia rozpościerają przed inwestorami?

Projekty domów piętrowych są jeszcze lepszym rozwiązaniem, gdy uwzględniają garaż. Garaż zapewnia komfort zmotoryzowanym członkom rodziny, chroniąc ich pojazdy przed kradzieżą i szkodliwym wpływem czynników zewnętrznych. W połączeniu z dwukondygnacyjną konstrukcją garaż tworzy obraz idealnego domu jednorodzinnego. Takie zestawienie zapewnia maksymalną funkcjonalność budowli, dzięki czemu jest doskonałym miejscem do zamieszkania. Dzięki temu, że domy piętrowe zajmują mniej miejsca na posesji, pozwalają zaaranżować przestrzeń w dowolny sposób. Można ją wykorzystać na przykład na stworzenie ogrodu z placem zabaw.

​Jakie projekty domów piętrowych z garażem są warte uwagi?

Wśród projektów domów piętrowych z garażem szczególnie wyróżniają się konstrukcje w stylu tradycyjnym. Ich ozdobne elewacje i wielospadowe dachy przywodzą na myśl szlacheckie dworki. Takie budowle świetnie wyglądają w połączeniu z gankiem, z którego można codziennie obserwować okolicę, popijając filiżankę kawy. Chcesz wiedzieć, jak prezentują się takie domy? Zajrzyj na stronę https://pracownia-projekty.dom.pl/projekty_pietrowe.html. Dostępne tam projekty domów piętrowych z garażem powinny sprostać wymaganiom większości inwestorów. Ich zaskakująca funkcjonalność na pewno przypadnie do gustu rodzinom z dziećmi. Komfort, jaki zapewniają te domy jest nie do porównania. Sprawdź i przekonaj się sam!