Świetny efekt na ścianie, czyli najmodniejsze tynki dekoracyjne

najmodniejsze tynki dekoracyjne

Każdy chciałby przebywać w pięknie zaaranżowanych, przytulnych wnętrzach. Duży wpływ na wystrój pomieszczenia mają ściany. Nie trzeba jednak ograniczać się wyłącznie do pomalowania ich na jednolity kolor. Oczywiście do wyboru jest mnóstwo dekoracji ściennych, które ożywiają nawet najnudniejszą aranżację. Świetnie sprawdzają się nowoczesne fototapety, nie brakuje też osób lubiących zwykle tapety. Bardzo modne jest przyozdabianie ścian mchem chrobotkiem, cegłą, betonem architektonicznym, drewnem, panelami tapicerowanymi. Ciekawy efekt pozwalają uzyskać dekoracyjne tynki strukturalne. Można liczyć na bogactwo kolorów, wzorów i efektów.

Dlaczego warto przyozdobić ściany tynkami strukturalnymi?

Jeśli ktoś chce szybko i skutecznie odmienić dotychczasową aranżację wnętrza, to można mu polecić położenie na ścianę tynku strukturalnego. Będzie to idealna opcja dla osób, które stawiają na oryginalność, chcących urządzić pomieszczenia w unikalny sposób. Tynki dekoracyjne to wspaniała alternatywa dla zwykłych farb i tapet. Na ich korzyść przemawia ogromna trwałość, są one odporne na zabrudzenia i uszkodzenia mechaniczne. Nie ma też problemu z utrzymaniem ich w czystości. Można liczyć obecnie na mnogość efektów, kolorów i wzorów. W zależności od preferencji, można wykończyć ściany na gładko, z fakturą, przyozdobić je wzorami lub rozmaitymi żłobieniami. Tynki dekoracyjne dają ogromne możliwości aranżacyjne, pozwalają na wyczarowanie na ścianach mini dzieł sztuki. Co więcej, pasują do każdego wnętrza, niezależnie od tego, w jakim stylu zostało ono urządzone. Do wyboru jest wiele efektów np. betonu czy piaskowca. Za pomocą tynków strukturalnych można zakamuflować niedoskonałości na ścianie w postaci pęknięć, ubytków czy plam. Ponadto mogą być one kładzione na każdym podłożu.

Jakie są najmodniejsze tynki dekoracyjne w 2022 roku?

Obecnie niezwykle modne są tynki dekoracyjne ze złotem, które będą strzałem w dziesiątkę w pomieszczeniach w stylu glamour, empire i nowoczesnym. Za ich pomocą można stworzyć efektowne, geometryczne wzory. Złoto pięknie prezentuje się w zestawieniu z granatem, czernią i turkusem. Za pomocą tynku strukturalnego ze złotem można wyczarować orientalne dekoracje, przenosząc się do Indii lub Maroka. Kolejną opcją do wyboru jest tynk dający efekt rdzy na ścianie, co będzie świetna opcją w przypadku wystroju industrialnego i loftowego. Bardzo modne we wnętrzach są ściany pokryte tynkami do złudzenia przypominającymi beton architektoniczny. Jest to świetna alternatywa dla prawdziwego kamienia, zdecydowanie tańsza. Wybór jest ogromny, ciekawy efekt pozwala uzyskać tynk wenecki, który charakteryzuje się nieregularnymi przetarciami, lustrzaną powierzchnią. Sprawdzi się we wnętrzach zarówno nowoczesnych, jak i klasycznych. Wiele osób decyduje się na przyozdobienie ścian tynkiem o strukturze drewna, które jest obecnie jednym z hitów wnętrzarskich. Tynk wspaniale imituje naturalne deski, można uzyskać piękne słoje, sęki i pęknięcia. Modne są także tynki japońskie, akrylowe, mozaikowe.