Rolety dzień i noc a kontrola światła w pomieszczeniu – jak dostosować natężenie światła

Rolety dzień i noc

Luxurious modern trendy white and grey kitchen interior after renovation, with granite counter top and dining table next to window

Rolety dzień noc to wciąż jedno z popularniejszych rozwiązań, pozwalających kontrolować natężenie światła w pomieszczeniach. Dają duży komfort przebywania w mieszkaniu nawet w bardzo słoneczny dzień, jednocześnie umożliwiając promieniom słonecznym ogrzewanie pokoi zimową porą.

Kontrola światła w pomieszczeniu z roletami dzień noc- na czym polega?

Istnieją różne sposoby kontrolowania natężenia światła w mieszkaniu. Niektórzy decydują się na zakup zasłon, inni wybierają rolety tradycyjne, lecz to właśnie rolety dzień i noc cieszą się największą popularnością. Pozwalają one precyzyjnie kontrolować, jak wiele światła dziennego przedostanie się do pomieszczeń. Jest to możliwe dzięki naprzemiennie ułożonym pasom tkanin. Jeden pas przepuszcza światło, natomiast drugi nie. Ciemniejsze pasy mogą zasłonić całe okno, a my możemy uzyskać efekt mroku w pomieszczeniu. Jest to doskonałe rozwiązanie dla osób, które na przykład chcą udać się na drzemkę w ciągu dnia. Jeśli natomiast chcemy wpuścić więcej promieni słonecznych do wnętrza, rolety dzień i noc należy ustawić tak, aby ciemne pasy układały się jeden za drugim. Wtedy też pomieszczenie będzie lepiej doświetlone.

Dlaczego warto wybrać rolety dzień-noc?

Zastanawiając się, jak efektywnie kontrolować natężenie światła w mieszkaniu, należy mieć na uwadze przede wszystkim położenie nieruchomości. Mieszkania bardziej nasłonecznione wymagają większej ochrony, podczas gdy te, do których słońce zagląda rzadko, zwykle nie są dodatkowo przyciemniane. Niemniej jednak w porze letniej, gdy słońce nagrzewa wnętrza, warto zapewnić sobie odpowiednie zabezpieczenie. Ponadto rolety dzień noc pozwalają kontrolować natężenie światła o każdej porze, mając na uwadze przede wszystkim nasze własne potrzeby. Niektórzy bowiem o wiele lepiej czują się w doświetlonych wnętrzach, inni wolą zasłaniać okna, na przykład w trosce o meble.

Rolety dzień-noc – dla większego komfortu mieszkania

Rolety dzień noc w bardzo prosty sposób pozwalają dostosować natężenie światła w poszczególnych pomieszczeniach. Wystarczy tylko odpowiednio ustawić pasy, aby uzyskać pożądany efekt. Należy jednak pamiętać o doborze modelu wysokiej jakości, spełniającego oczekiwania domowników. Warto zapoznać się z ofertą dostępną na anwis.pl, stawiając na sprawdzone rozwiązania. Rolety dzień noc można zamontować w każdym pomieszczeniu- zarówno w kuchni, jak i w salonie czy w pokoju dziecięcym. Odpowiedni model jest w stanie zastąpić klasyczne firany, dobrze odgradzając domowników od ulicy, chodnika czy sąsiadów.