Lustro prostokątne czy okrągłe – jakie wybrać?

Wybór odpowiedniego lustra do pomieszczenia to nie tylko wybór dekoracji mieszkania. Dobrze dobrane lustro lub ich sekwencja mogą optycznie powiększyć niewielki pokój, przedpokój. Pomimo tego, że tylko się w nich przeglądamy. Należy więc połączyć kilka aspektów. Najważniejszym z nich jest to, jaką powierzchnię chcemy obejrzeć przeglądając się w lustrze. Równie ważnym problemem jest często fakt, iż wybrane w salonie lustro nie pasuje do koncepcji pomieszczenia.

Lustro prostokątne w pomieszczeniu

Lustra prostokątne wydają się być najlepszym rozwiązaniem. Zazwyczaj są łatwiejsze w montażu, łatwiej również wymierzyć na nich odległości potrzebne do umiejscowienia zamocowań. Często montowane są na drzwiach szafy w przedpokoju. Wówczas możemy obejrzeć większość naszej sylwetki przed wyjściem na zewnątrz. To pozwoli nam ocenić, czy należy przed wyjściem jeszcze coś zmienić w naszym wyglądzie. Montowane lustra prostokątne na drzwiach szafy są pozbawione ramy. W przypadku, gdy do zwierciadła prostokątnego dodamy ramę, nadaje się ono automatycznie w inne miejsce i w innej konfiguracji. W taki sposób montujemy lustro w salonie, obracając je o 90 stopni. Wówczas salon jest rozświetlony i optycznie powiększony.

Lustro w salonie

Do salonu nadaje się również lustro okrągłe, które może być ubrane w antyczną ramę. Już sama rama jest piękną ozdobą dla naszego wnętrza. Okrągłe lustro w salonie może być sporej wielkości – nada to stylu salonowi. W przypadku chęci umieszczenia okrągłego lustra w naszej sypialni, powinniśmy dobrać coś niewielkich rozmiarów. Zwierciadło w tym pokoju powinno obejmować naszą twarz – nie pełni funkcji dekoracyjnej a praktyczną.

Okrągłe lustro w łazience?

Lustro znajdujące się w łazience powinno łączyć ze sobą funkcję dekoracyjną i praktyczną. Może to być prostokątna lustro znajdujące się na drzwiach szafki łazienkowej, tylko do praktycznych rozwiązań. Takie wyjście zalecane jest do niewielkich łazienek. W momencie, kiedy mamy więcej miejsca do zagospodarowania, powinniśmy pomyśleć o większym lustrze. Standardowo znajdować powinno się nad umywalką. To tam wykonujemy poranną i wieczorną toaletę czy makijaż. W przypadku luster ściennych montuje się je stabilnie nawiercając dziury na kołki w płytkach. Należy zadbać o to, by takie duże prostokątne lustro nie spadło. Szklarz wykona na nasze życzenie również zwierciadło o różnych kształtach.