Salon przez wielkie „S”, czyli jak zaaranżować tę przestrzeń, ale w wydaniu high-tech?

Salon

Najbardziej reprezentacyjną przestrzenią w każdym domu jest salon. Warto, aby był to salon przez wielkie „S”, to znaczy zaaranżowany w stylu hi-tech. W ten sposób łączył będzie najnowsze zdobycze technologiczne, nietuzinkowy design i minimalizm. Tutaj pojawia się pytanie jak urządzić salon w takim wydaniu?

Ściany i podłogi w stylu hi-tech – postaw na najlepsze rozwiązania technologiczne

Salon może być reprezentacyjny i nowoczesny. Warto postawić na odpowiednie wykończenie ścian i podłóg. Otóż dobrym wyborem mogą być płytki winylowe, które fabrycznie składają się z wielu cienkich warstw. Nie gromadzą wilgoci, a przy ich montażu nie potrzeba fugowania. W związku z tym zabrudzenia nie dostają się w szczeliny i łatwiej utrzymać podłogę w czystości. Warto zwrócić uwagę także na właściwości tego rodzaju materiału. Otóż jest odporny na ścieranie, ale i niezwykle cichy podczas użytkowania, co w przestrzeni salonu ma duże znaczenie. Świetnie sprawdza się także pod ogrzewanie podłogowe. Alternatywą dla takiego rozwiązania może być gres podłogowy. Tu warto wybierać półmatowy model lapatto, który nie będzie tak śliski jak gres polerowany. Tutaj nie obędzie się bez wypełniania przestrzeni między płytkami fugami. Na ściany można wybrać tapety z efektem 3D. Oczywiście taki element może znaleźć się na jednej ścianie, aby wnętrze nie było przytłoczone. Motywy na takiej tapecie mogą być geometryczne i abstrakcyjne.

Stwórz wnękę na telewizor i oświetl ją gotowym zestawem taśmy LED

Do salonu przez wielkie „S” warto wstawić również wnękę na telewizor. Może być ona wykonana z płyt karton-gipsowych. Można też wykorzystać gotowe profile. Do pracy potrzebne będą także profile narożnikowe, poziomica, czy też wiertarko-wkrętarka. Nie obędzie się bez masy szpachlowej, pacy tynkarskiej, a także wałka i farby. Rozpoczyna się od wyznaczenia miejsca, w którym znajdzie się wnęka RTV. Potem przykręca się profile, blachowkręty, do których zostaną zamontowane płyty karton-gipsowe. Na koniec pozostaje już wykończenie wnęki. We wnęce można także umieścić profile na gotowy zestaw taśm LED. Tutaj warto pamiętać, by wybrać elastyczne taśmy LED, które będą łatwiejsze do przymocowania. Diody w taśmach mogą być kolorowe albo jednolite, czyli mogą mieć barwę czerwoną, zieloną i niebieską ale mogą być też białe i gwarantować światło ciepłe, neutralne lub zimne. Zestaw taśm LED od AKB Poland może mieć na powierzchni nawet kilkaset diod, co daje niesamowity efekt. W zestawie jest też zasilacz, a gdy wybierasz taśmy, którymi barwą można sterować również pilot.

Wybierz meble wypoczynkowe w stylu hi-tech

Skoro mamy już pewną bazę, to czas wybrać meble wypoczynkowe i tu najlepiej sprawdzi się narożnik. Można wybrać model, który wyposażony jest w regulowane elektrycznie zagłówki, a także podnóżki. Taki mebel zapewni maksimum komfortu, jeśli wybierzesz model ze sprężynami bonellowymi oraz pianką wysokolelastyczną. Możesz podświetlić meble taśmami LED stosując odpowiednie profile. W ten sposób możesz również podkreślić design mebli.

Postaw na regały i półki, ale i elektroniczne ramki czy obrotowe ekspozytory

Kolejnymi elementami w salonie przez wielkie „S”w stylu hi-tech będą regały i półki. Półki mogą być wysuwane, co ułatwia ich użytkowanie. Na półach można postawić choćby elektroniczne ramki, które są kwintesencją stylistyki hi-tech. Sprawdzą się także obrotowe ekspozytory na biżuterię. Oczywiście takie elementy także można dodatkowo podkreślić odpowiednim oświetleniem.

O czym należy jeszcze pamiętać urządzając salon w stylu hi-tech? Na pewno nie należy przesadzać z ilością mebli, bo jednak wnętrze powinno być przestronne. Można postawić również na roślinne dekoracje. W końcu mnóstwo technologii, to również mnóstwo emitowanych szkodliwych jonów, a rośliny mogą je neutralizować. Warto zatem wybierać również rośliny w doniczkach do swojego salonu, tym bardziej że również design doniczek można do niego dopasować. Można zdecydować się na paproć, ale i elegancką palmę, w końcu wewnątrz będzie miała dobre warunku do życia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.