Sprawdź, co siać w maju na balkonie – nasze propozycje

co siać w maju na balkonie

Maj oznacza, że wiosna zawitała do nas na dobre. Jest już zazwyczaj ciepło i słonecznie. To zatem dobry moment, by zadać o to, by Twój balkon już wkrótce zaczął przypominać ogród. Co siać w maju na balkonie? W tym artykule znajdziesz kilka propozycji roślin wraz z ich krótką charakterystyką.

Co siać w maju na balkone – poznaj nasze propozycje

Chcesz, by Twój balkon wyglądał pięknie, a wokół unosiła się przyjemna woń? Szukasz mało wymagających roślin? Sprawdź poniższe gatunki.

Bratki ogrodowe

Wbrew swojej nazwie, bratki ogrodowe dobrze przyjmą się również na balkonie. Co ważne, kwiaty te kwitną zarówno w zacienionych, jak i nasłonecznionych miejscach. Nieważne zatem, po której z nich masz balkon; czy należy on do tych słonecznych czy też nie. Bratek ogrodowy to roślina dwuletnia. Kwitnie on dość długo, bo od kwietnia do czerwca i charakterystycznych dla tej pory upałów. Jeśli chcesz wydłużyć ten okres, zadbaj o odpowiedni nawóz, tzn. bogaty w potas oraz w fosfor.

Astry chińskie

Astry chińskie, nazywane też gwiazdoszami chińskimi, to kwiaty jednoroczne o delikatnych i miękkich płatkach. Ze względu na bogactwo odmian możesz wybrać wśród wielu kolorów, od białego i kremowego, przez łososiowy i różowy, na czerwonym kończąc. Rośliny te należy regularnie podlewać, aby gleba była wilgotna. Jeśli chodzi o nawóz, w tym przypadku sprawdzi się kompost lub nawóz mineralny.

Nagietki

Nagietki to rośliny jednoroczne, które zakwitają na przełomie maja oraz czerwca i kwitną aż do września. Dzięki nim Twój balkon będzie ukwiecony przez całe wakacje. Nagietek nie jest wymagający. Wystarczy mu lekko próchnicza gleba, której pH mieści się w granicach 4,5-5 do 8. Kwiaty te osiągają nawet do 30 cm wysokości i lubią nasłonecznione miejsca. Warto hodować te rośliny nie tylko ze względu na ich walory estetyczne, ale ze względu na właściwości lecznicze, znane od wieków. Nie bez powodu nagietek nazywano od wieków lekarskim. Roślina ta pomaga m.in. na problemy z cerą, stany zapalne błon śluzowych, a nawet w przypadku trudno gojących się ran. Wszystko to dzięki właściwościom przeciwzapalnym nagietka lekarskiego.

Co siać w maju na balkonie – podsumowanie

Nasz artykuł nie wyczerpuje oczywiście wszystkich możliwości. To tylko kilka z wielu roślin, które warto posadzić w maju, by za chwilę cieszyć się balkonem pełnym różnobarwnych kwiatów. Wiosna to również dobry moment, by zadbać nie tylko o wygląd balkonu, ale również o dobre ubezpieczenie mieszkania lub domu. To rozwiązanie może bowiem ustrzec Cię przed finansowymi konsekwencjami nieprzewidzianych zdarzeń, które mogą Ci się przytrafić w Twoich czterech kątach.

Materiał zewnętrzny