W co spakować jedzenie na piknik? 3 propozycje 

jedzenie na piknik

Pikniki są ciekawą formą aktywności wiosną, latem, a nawet jesienią. Pozwalają spędzić czas z partnerem, dziećmi czy przyjaciółmi na łonie natury. Podczas pakowania na wyprawę pojawia się jednak dylemat: do czego spakować przekąski, napoje czy sztućce? Sprawdź 3 ciekawe propozycje i wybierz dla siebie tę najlepszą. 

3 sposoby na spakowanie się na piknik 

Wyprawa na piknik wiąże się z koniecznością zabrania jedzenia, czyli np. owoców, ulubionego sera czy pieczywa, ale także napojów, koca oraz sztućców i kubeczków, które ułatwią konsumpcję. Wszystko to wymaga więc specjalnego opakowania. Dzięki temu łatwiej będzie się zapakować, a całość będzie wygodna w użytkowaniu i zyska estetyczny charakter. Ponadto po pikniku z łatwością spakujesz rzeczy ponownie, by zabrać je do domu. 

1. Kosz piknikowy 

Kosz piknikowy jest zdecydowanie najpopularniejszą opcją, jeśli chodzi o pakowanie rzeczy na piknik. Możesz wybrać już gotowy produkt, w którym będą znajdowały się np. sztućce, kubki i talerze oraz serwetki. Jego koszt będzie wynosił jednak kilkaset złotych. Alternatywą jest kupienie zwykłego wiklinowego kosza i samodzielne uzupełnienie go w wybrane dodatki. W tym wypadku należy liczyć się z inwestycją kilkudziesięciu złotych. Rozmiar koszyka możesz dopasować do swoich potrzeb, a całą konstrukcję ozdobić zgodnie ze swoim gustem, dodając np. koronki czy sznurek jutowy. 

2. Duży worek 45 x 60 cm 

Sposobem na sprawne i ekonomiczne opakowanie na piknikowy ekwipunek jest duży worek 45 x 50 cm. Na rynku znajdziesz propozycje w różnych kolorach wykonane m.in. z organzy, juty czy materiału imitującego len. Dzięki temu dostosujesz konkretną propozycję do swoich potrzeb oraz oczekiwań. Za cenę kilkudziesięciu złotych otrzymasz dobrej jakości wielorazowy worek 45 x 50 cm, który wykorzystasz na różne sposoby. 

Sakwa dobrej jakości będzie wyposażona w ściągany sznurek, który zabezpieczy rzeczy przed rozsypaniem się, a także będzie miał funkcję ozdobną. Poza samym piknikiem worki 45 x 50 cm możesz wykorzystywać również np. do przechowywania rzeczy czy robienia zakupów w osiedlowym sklepiku – doskonale zastąpią one reklamówki foliowe. Możesz wyposażyć się w kilka sakiewek materiałowych o różnych rozmiarach, aby umieścić w nich kubki i przekąski, a całość schować w jednym dużym worku 45 x 50 cm lub w kilku. Wówczas wszystko będzie posegregowane i uporządkowane. 

3. Plastikowe wiaderko 

Ostatnią propozycją na spakowanie piknikowego jedzenia jest plastikowe wiaderko. Możesz wybrać to o dowolnym rozmiarze oraz designie. Jeśli zdecydujesz się na zwykłe białe, to możesz je samodzielnie ozdobić. Z łatwością okleisz je sznurkiem jutowym albo pomalujesz farbkami lub mazakami. Do tego rodzaju prac warto zaangażować najmłodszych, którym na pewno sprawi to wiele radości. Samo wiaderko będzie pojemne, wygodne w przenoszeniu, a także wielorazowe. Wykorzystasz je do pakowania jedzenia na wiele pikników, a w domu może służyć m.in. do zbierania suchego prania czy przechowywania owoców. 

Piknik to ciekawy sposób na spędzenie czasu na świeżym powietrzu. Dobre jedzenie powoduje, że całość sprawia jeszcze więcej przyjemności. Korzystając z któregoś z powyższych opakowań na piknikowy ekwipunek, ułatwisz sobie pakowanie się na wyprawę. Pojemność proponowanych opakowań sprawia, że będzie w nich miejsce na wszystko, czego potrzebujesz.

  Artykuł sponsorowany