Jak zamaskować siatkę ogrodzeniową?
Data publikacji 31 października 2023Pięknie zagospodarowany ogród jest dumą właściciela i przyjemnym miejscem odpoczynku i relaksu. Aby jednak czuć się komfortowo i bezpiecznie we własnym ogrodzie, ogrodź go płotem lub siatką. Chroni to przed wścibskimi oczami sąsiadów, a jednocześnie chroni ziemię przed intruzami. Dobrze zaprojektowane ogrodzenie ozdobi Twój dom i posesję.
Czego dowiesz się z tego artykułu?
- Czemu ważne są ploty i ogrodzenia?
- Za pomocą czego najlepiej wykonać maskowanie siatki ogrodzeniowej?
Czemu ważne są ploty i ogrodzenia?
Dobrze dobrane ogrodzenie jest zarówno ozdobą terenu, jak i elementem funkcjonalnym. Za każdym razem, gdy wyjdziesz na ogrodzony ogród, poczujesz się bardziej komfortowo, nikt nie będzie zakłócał Twojej prywatności. Lepiej odpoczywać w zacienionych miejscach ogrodzenia. Zapewniają również bezpieczeństwo: dobre ogrodzenie sprawi, że intruzi będą mniej skłonni do włamania się na Twoją posesję. Piękny płot z jednej strony ozdobi samą działkę, a z drugiej tworzy idealne tło dla pozostałych elementów kompozycji. Piękno ogrodzenia podkreśli aranżację zielonej przestrzeni wokół domu i podkreśli charakter danej lokalizacji, dlatego warto zadbać o to, aby ogrodzenie robiło wrażenie.
Za pomocą czego najlepiej wykonać maskowanie siatki ogrodzeniowej?
Najlepsze rozwiązania są również mało kosztowne. Można ukryć ogrodzenia bez użycia specjalistycznych narzędzi. Najpopularniejszą opcją jest sadzenie drzew wokół płotu. Montowane są także ekrany lub dodawane są ogrodzenia. W zależności od osobistych preferencji można wybrać rozwiązanie, które szczególności do Ciebie odpowiada. Dobrym rozwiązaniem mogą być rośliny. Najtańszym rozwiązaniem jest posadzenie roślin pnących w pobliżu płotu. Chroni to nie tylko widoki sąsiadów, ale także estetyczny wygląd Twojej posesji, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Osłony na rośliny cieszą się dużą popularnością, są piękne i odporne na warunki atmosferyczne. Najlepiej będą pasować takie rośliny jak: winobluszcze, bluszcz pospolity oraz hortensja pnąca. Można jeszcze zasłonić siatkę ogrodzeniową żywopłotem. Szybko rosnący, gęsto rozgałęziony krzew stosowany do tworzenia żywopłotów. Stworzą piękną zieloną ścianę. Tak gęsty płot będzie trudny do pokonania i zapewni doskonałą ochronę. Do tworzenia żywopłotów wykorzystuje się gatunki drzew iglastych i liściastych. Możesz stworzyć żywopłot z żywych roślin za pomocą tui, cisa lub jałowca, a także żeń-szenia, rokitnika, bukszpanu lub głogu. Ogrodzenia zawsze wpisują się w otoczenie, tworzą piękne tło dla kompozycji i są uniwersalnym rozwiązaniem do każdego wnętrza ogrodowego.
Oczywiście ogrodzenia siatkowe mogą skutecznie i estetycznie uzupełniać roślinność. Wystarczająco gruba, dobrze chroni przed wzrokiem ciekawskich sąsiadów, a także chroni przed hałasem i kurzem z drogi przechodzącej po drugiej stronie płotu. Żywopłoty są ciekawym i stosunkowo niedrogim rozwiązaniem, wymagają jednak odrobiny cierpliwości i nieco wysiłku, gdyż wymagają regularnej pielęgnacji, a nawet przycinania.
Zobacz też: W jaki sposób ukryć studnie w ogrodzie?