W jaki sposób ukryć studnie w ogrodzie?

Studnia to jedna z ozdób w ogrodzie. Jedni decydują aby wybudować studnie lub zakupić, natomiast inni chcą aby była ona tylko miejscem dla czerpania wody, a nie dekoracją. Niezależnie od Twoich poglądów, poniższe wskazówki dotyczące ogrodzenia studni w ogrodzie przydadzą się! 

https://royaldecor.pl/strongw-jaki-sposob-ukryc-studnie-w-ogrodzie-strong/(otworzy się w nowej karcie)

Czego dowiesz się z artykułu ?

  • Jak ukryć studnie za pomocą doniczek?
  • Elementy architektury, które pomogą maskowaniu studni w ogrodzie

Ukrycia studni w ogrodzie za pomocą doniczek 

Dobrym pomysłem na ukrycia studni może służyć obsadzania otoczenia studni kwiatami przy pomocy  doniczek ogrodowych. Mogą to być metalowe, aluminiowe, technorattanowe, ceramiczne, gliniane lub nawet betonowe. Pamiętaj jednak, że dekoracje nie powinny utrudniać komfortowego użytkowania przestrzeni. Warto pamiętać że każda doniczka ma inne zalety:

  1. Donice metalowe są trwałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne. 
  2. Donice aluminiowe wyróżniają się tym, że mają różne kolory i pięknie prezentują się w nowoczesnej aranżacji.
  3. Donice technorattanowe są szczególnie eleganckie, a najważniejszą ich zaletą jest łatwość w nawiązywaniu czystości.
  4. Donice ceramiczne  dobrze odprowadzają wilgoć, co zapobiega gniciu.
  5. Donice gliniane to świetny wybór dla początkujących ogrodników, którzy mają trudności z podlewaniem roślin.
  6. Donice betonowe są piękne i pasują do każdego dekoru.

Dobra donica ogrodowa, która pomoże ukryć studnie powinna być trwała i stylowa. Wybierając ten element projektu ogrodu, warto zwrócić uwagę na cechy stylu ogrodowego.

Elementy architektury przy maskowaniu studni w ogrodzie

Najlepszą radą w tej sytuacji są dwa elementy architektury: Pawilon z dachem poliwęglanowym i pergola z rozsuwanym dachem. Wystarczy użyć zasłony, aby zakryć studnię. Jest to doskonałe miejscem i możliwość na wypoczynek na łonie natury. Zapewnia przyjemny cień i ochronę przed opadami atmosferycznymi. Pawilon z dachem poliwęglanowym zapewnia skuteczną izolację przed promieniami słonecznymi w upalny dzień. Kolejnym pomysłem jest wykorzystywania pergola z rozsuwanym dachem. Podobnie jak pawilon, oferuje dobre warunki do odpoczynku w ogrodzie o każdej porze, stwarza fajną atmosferę i jest pomocny przy maskowaniu studni w ogrodzie. Elementy architektury są naprawdę ważne i komfortowe. Za pomocą nich można zyskać dobre miejsce do relaksu, fajnie spędzić czas z rodziną i kolegami i później mieć miłe, wspólne wspomnienia. W dodatku do pawilonu lub pergoly warto ustawić wygodne fotele lub kanapę, stolik czy nawet podnóżek. Można też dodać poduszki, kocyki, a najważniejsze ogrzewacze ogrodowe, zeby w zimną porze roku było ciepło. 

W obecnych czasach studnie coraz mniej wypełnione są wodą, bardziej są to obiekty, które pełnią funkcję estetyczną. Ogród z zastosowaniem słojów drewnianych, kamiennych czy nawet betonowych może stać się prawdziwą ozdobą naszej działki. Warto tylko użyć trochę wyobraźni i dodać odrobinę kreatywności.

Zobacz także:

Jak zamaskować siatkę ogrodzeniową?