Czy wiesz, co co kupić na parapetówkę znajomym?

co kupić na parapetówkę

Wiele osób marzy o tym, aby zamieszkać we własnym domu, szczególnie ze swoja drugą połówką. Jedni decydują się na zakup mieszkania, inni budują swój wymarzony dom zgodnie z wybranym przez siebie projektem. Większość osób organizuje parapetówkę, aby uczcić wprowadzenie się do nowego miejsca. Na imprezę warto jednak przyjść z jakimś prezentem, najlepiej praktycznym, który stanie się przydatnym elementem wyposażenia. Jeśli ktoś nie wie, co kupić gospodarzom, to można ich o to podpytać. Nie trzeba tego robić wprost, wystarczy dowiedzieć się, w jakim stylu urządzili wnętrza, co będzie już dużą podpowiedzią.

Co kupić na parapetówkę?

W przypadku parapetówki można oczywiście postawić na uniwersalne prezenty w postaci bukietu kwiatów, alkoholu czy jakichś słodkości. Warto jednak sprezentować gospodarzom coś praktyczniejszego, co będzie przez nich używane przez dłuższy czas, ułatwiać lub umilać im życie na co dzień. Świetną opcją jest ekspres do kawy, ale jeśli jest to zbyt drogi prezent, to do wyboru są alternatywne urządzenia do parzenia kawy typu dripper, aeropress, kawiarka, french press itd. Można również dać wysokiej jakości kawę, najlepiej z segmentu speciality, która wyróżnia się wyjątkowymi walorami smakowymi i zapachowymi. Dla smakosza taki upominek będzie czymś wspaniałym, z pewnością wywoła uśmiech zadowolenia na twarzy obdarowanych. Pozostając jeszcze w temacie kawy, jako prezent sprawdzą się dekoracyjne łyżeczki, specjalne kubki dla niej i dla niego. Możliwości jest naprawdę wiele. Jako że każdy lubi, gdy w domu pięknie pachnie, można sprezentować zestaw zapachowych świec, które będą praktyczną dekoracją. Świece mogą być pięknie przyozdobione, mieć nietypowe kształty.

Pomysły na prezenty na parapetówkę

Jeśli gospodarze są koneserami wina, to świetnym pomysłem na prezent na parapetówkę będą dla nich grawerowane kieliszki. Personalizowane upominki zawsze są strzałem w dziesiątkę, można wygrawerować na kieliszkach imiona właścicieli, datę przyjęcia itd. Wspaniale sprawdzi się także elegancki zestaw wysokiej jakości trunku, korkociągu i kieliszków w drewnianej skrzyni. Do wina świetnie smakują sery, dlatego można podarować deskę do ich serwowania. Najlepiej sprawdza się deska z grawerem, dzięki czemu stanie się wyjątkowym elementem wyposażenia. Oczywiście wino to nie jedyna opcja do wyboru, można też wręczyć nietypowy alkohol, limitowaną wersję trunku lub jakiś zagraniczny napój wysokoprocentowy.

Niezwykle miłą niespodzianką będzie kosz pełen ulubionych produktów, w zależności od preferencji osób, które mają zostać nim obdarowane. Można samodzielnie skompletować kosz prezentowy lub zamówić gotowy przez Internet. Klasyką na parapetówkę jest kwiat doniczkowy lub drzewko Bonsai. Roślinność będzie zawsze mile widziana w domu, a w nowym miejscu zwykle nie ma jej za wiele. Sprawdzą się także zioła w doniczkach. Godnymi polecenia pomysłami na prezent na parapetówkę są także grawerowany słój z ciastkami lub czekoladą, puszka z pralinkami, ciepły koc, ładna pościel, pięknie wydana książka kucharska, patera na ciasto, wieszak na klucze, zestaw niezbędników kuchennych.