Jak urządzić pokój nastolatka?

aranżacja pokoju nastolatka

Urządzanie naszych czterech kątów jest dla większości nie lada frajdą i ciekawym doświadczeniem. Szukamy wtedy wielu inspiracji w czasopismach wnętrzarskich, odwiedzamy bezpośrednio sklepy i salony meblowe, przeglądamy strony/blogi internetowe o takiej tematyce. O ile urządzenie kuchni, przedpokoju, salonu, sypialni czy łazienki jest zajęciem dość prostym, łatwym i przyjemnym, tak aranżacja pokoju nastolatka zawsze przysparza nam sporo problemów. W jakim kierunku pójść, jak osiągnąć kompromis między tym, co podoba się nam, a tym, co podoba się nastolatkowi?

Nim rozpoczniemy to wyzwanie, musimy wziąć pod uwagę wielkość pomieszczenia i jego układ. Priorytetowa musi być tutaj funkcjonalność. Pokój młodego, dorastającego człowieka powinien mieć kilka użytecznych kątów: łóżek, czyli miejsce do wypoczynku i spania, szafa i komoda lub witryna, czyli miejsce do przechowywania ciuchów, książek, gadżetów, innych sprzętów i oczywiście biurko, czyli miejsce do nauki. Jeżeli pozwala nam na to miejsce, biurko powinno być usytuowane przy oknie, ponieważ podczas nauki korzystamy z naturalnego, dziennego światła. Dla oczu naszych pociech to zbawienie. Pamiętaj. I to w zasadzie od tego mebla powinniśmy zacząć przygodę dekoratora i architekta wnętrz zarazem.

Na koniec zostawmy sobie dodatki, kierując się oczywiście gustem nastolatka. Warto skonsultować z nim jego ulubione kolory, które wykorzystamy później w takich rzeczach jak: zasłony, dywan, koc, poszewki czy inne przedmioty jak wiszący zegar czy zwyczajnie barwa ścian.

nall.pl