Jak wykorzystać mech chrobotek w dekoracji przyjęcia weselnego?

Miękki, zachwycający ożywczą zielenią i urzekający zapachem lasu. Mech chrobotek, bo o nim mowa, to chętnie wykorzystywany element dekoracyjny, którego zastosowanie wykroczyło znacznie dalej poza klasyczne stroiki. Ceniony przede wszystkim za proekologiczne właściwości, idealnie wpisujące się nie tylko w nowoczesne, skandynawskie i minimalistyczne trendy, ale również w stylistykę eko, boho czy country chic. Mech może zdobić płaskie powierzchnie, np. plan stołów, a także stanowić wypełnienie naczyń z kwiatami czy zastępować klasyczny obrus. Tak naprawdę pomysłów na dekorację mchem chrobotkiem jest wiele. I co ważne – każdy z nich jest dobry!

Leśny dodatek jako inspiracja do dekoracji sal

Mech chrobotek to naturalny, specjalnie spreparowany porost wykorzystywany w celach dekoracyjnych. Jako, że nie jest rośliną, nie wymaga zabiegów pielęgnacyjnych, takich jak: strzyżenie czy podlewanie. Nie potrzebuje również dostępu do naturalnego światła. Generalnie występuje w odcieniach szarości, jednak możliwość barwienia sprawia, że jest dostępny także w innych kolorach: zielonej, czerwonej, czarnej czy rudej. Mech chrobotek cieszy się coraz większym zainteresowaniem w roli dekoracji ślubnej. W szczególności wśród osób, które planują rustykalne wesele lub z naturalnymi akcentami. Jest dostępny cały rok, posiada miłą, atłasową fakturę i piękny, nasycony kolor. Co więcej, jest wszechstronną dekoracją, która może być wykorzystana na wiele sposobów.

Jak wykorzystać mech chrobotek w dekoracji sali?

Pomysłów na wykorzystanie mchu w dekoracji sali jest nieskończenie wiele. W szczególności polecany jest jako tło dla delikatnych, pastelowych kwiatów, przy których pięknie wyeksponuje swój urok. Koniecznie na zielonym obrusie z chrobotka, który wprowadzi niebanalny, zielony trend na stole. Kępki mchu można również niedbale ułożyć pośrodku bieżnika lub wykorzystać jako podkładki pod talerze. Dodatkową zaletą tych porostów jest możliwość formowania. Tę właściwość można wykorzystać zdobiąc numerki stołów, robiąc girlandy pod sufitem czy lampy z mchu. Taka dekoracja z pewnością nie pozostanie niedostrzeżona.

Imponujące efekty można uzyskać umieszczając go w wazonach lub słoiczkach i wypełniając białymi świecami. Podkład z mchu chrobotka można wykorzystać jako wypełnienie drewnianej kasetki na obrączki lub skrzyneczek z winietkami. Uzupełnieniem pięknej dekoracji stołów w stylu greenery będą drewniane pieńki i plastry drewna, podkreślające naturalny wystrój sali.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.