Jaki wybrać zegar ścienny do swojego domu?

zegar ścienny do domu

Mówi się nie od dzisiaj, że szczęśliwi ludzie czasu nie liczą. Mimo to trudno jest zrezygnować całkowicie z zegarów w naszych domowych aranżacjach. Zegary ścienne nie pełnią już tylko praktycznych funkcji, ale coraz częściej estetyczne. Dobrane w odpowiedni sposób staną się idealną ozdobą naszego wnętrza. Mogą podkreślać estetykę pomieszczenia, kontrastować z nią jak i stać się jej centralnym punktem.

Gdzie warto zawiesić nasz zegar?

Zegar ścienny tak naprawdę może być zastosowany praktycznie w każdym wnętrzu. Większość modeli sprawdza się świetnie w absolutnie każdym mieszkalnym pomieszczeniu. Jeśli chodzi o zegar ścienny do kuchni, to musimy wiedzieć, że kuchnia jest miejscem, w którym spoglądamy często na zegarek. Mimo, że większość urządzeń współczesnych AGD posiadają elektroniczne zegarki, to jednak dobrze dopasowany zegar ścienny będzie świetnym wyborem do kuchni. Ściennych zegarów nie powinniśmy jednak wieszać bezpośrednio nad kuchenką i zlewozmywaka. Kolejnym pomieszczeniem, w którym powinien znajdować się zegar jest salon. W tym przypadku zegar ścienny powinien być jak najbardziej reprezentacyjny, dlatego warto zadbać o jego ciekawy design. Na ogól w salonie jest więcej miejsca, niż w innych pomieszczeniach, w związku z tym można pokusić się o zawieszenie zegara z wahadłem.

Zegar w łazience oraz w pokoju dziecięcym

Wiele osób ma wątpliwości czy powinniśmy w łazience zawiesić na zegar. Wiemy doskonale, że w łazience spędzamy naprawdę sporo czasu, zatem umieszczenie tam zegara ściennego wydaje się jak najbardziej uzasadnione. Przy jego zakupie należy pamiętać jednak o tym, żeby wybrać model odporny na działanie wilgoci. A jak z pokojem dziecięcym? Czy w nim powinniśmy w ogóle wieszać zegarek? W zasadzie to zdania są podzielone. Jednak gdy się zdecydujemy to dobrym wyborem do dziecięcego pokoju są zarówno zegary o estetyce dziecięcej jak i te z postaciami z bajek. W tym przypadku warto zrezygnować z zegarów wydających odgłosy – w ten sposób będziemy mieć pewność, że nie zakłócimy snu dziecięcego.