meble biurowe

Urządzanie biura to nie lada wyzwanie – w takiej przestrzeni funkcjonalność jest równie ważna, co estetyka. W pracy spędzamy wiele godzin, więc od razu warto zadbać o ergonomiczne meble biurowe, by wypełnianie codziennych obowiązków nie powodowało fizycznego dyskomfortu.

Jak się przygotować do wybierania mebli biurowych?

Przede wszystkim musimy sprecyzować potrzeby związane z tym miejscem oraz określić, jak wiele przestrzeni mamy. Zbyt wiele lub zbyt duże meble biurowe będą powodować poczucie przytłoczenia, natomiast pozostawienie nieadekwatnej wolnej przestrzeni stworzy wrażenie pustki. Biuro to nie tylko miejsce do pracy, ale często także przestrzeń do mniej lub bardziej poważnych spotkań. Wyposażenie musi więc być odpowiednie do tych potrzeb.

Nowoczesne meble biurowe

Trendy w urządzaniu biur są różne – od klasycznego i ponadczasowego drewna po industrialne, metalowe meble biurowe do pomieszczeń typu loft. Nowoczesne meble do biura to przede wszystkim te, które znakomicie spełniają swoje funkcje, ale także cieszą oko i pasują do wnętrza.

Niezależnie od tego, jaki styl wybierzesz, podstawą wyposażenia przestrzeni biurowej będzie biurko, bo to od jego funkcjonalności najbardziej zależy komfort pracy. Wraz z ergonomicznym, porządnym krzesłem biurowym stworzą idealny zestaw. Wielkość biurka dopasuj do typu pracy, którą wykonujesz. Jeśli pracujesz głównie na komputerze, skup się na przygotowaniu blatu właśnie do tego celu – znajdź wygodne miejsce, by korzystanie z myszy i klawiatury było wygodne, a w ekran nie świeciło światło słoneczne. Osoby korzystające w pracy z papierowych dokumentów z pewnością wybiorą biurka o większym blacie, by móc swobodnie rozłożyć wszystkie potrzebne materiały.

Profesjonalne meble biurowe to także krzesła, sofy, kanapy i fotele. Są niezbędne, jeśli praca polega także na spotkaniach z klientami. Nawet kiedy wizyty trwają bardzo krótko, warto zadbać o komfort i każdego gościa, czyli już na starcie wybrać wygodne i pasujące do wnętrza meble.

Ekskluzywne meble do biura

„Biuro” to pojęcie dość obszerne, bo mieści w sobie zarówno open space w call center, jak i gabinet mecenasa, a przecież wyobrażenie obu tych miejsc mamy zupełnie różne. Wyposażenie przykładowo kancelarii adwokackiej powinno być eleganckie i dawać poczucie profesjonalizmu. Równie ważna jest wygoda pracy prawnika, notariusza i innych osób działających w skupieniu, dlatego szczególnie warto wybrać ergonomiczne meble biurowe, by niewygoda nie powodowała niepotrzebnych rozproszeń.

Aranżacja biurowego gabinetu dla jednych będzie prosta i intuicyjna, inni za to sięgną po pomoc doświadczonego projektanta tego typu wnętrz. Nie ma co ukrywać, że w ekskluzywnym biurowym gabinecie ważne jest duże biurko oraz fotel prezesa, czyli zwykle pokaźnych rozmiarów wygodny mebel z obiciem ze skóry.

Meble biurowe do domu

W ostatnich latach praca z domu zdobyła wielu zwolenników zarówno po stronie pracowników, jak i pracodawców. Home office już nikogo nie dziwi, ale na dłuższą metę wymaga pewnych przygotowań. Biuro jest zwykle od razu przystosowane do danego rodzaju pracy – biurka z regulowanymi krzesłami są ergonomiczne, a kontakty i źródła światła zostały prawidłowo i wygodnie rozmieszczone. W domu czy mieszkaniu niekoniecznie będzie to wyglądało tak samo – często musimy dołożyć wielu starań, by zadbać o komfort pracy zdalnej.

Przygotowując się do home office, warto sprawdzić ofertę producentów mebli biurowych. Szczególnie w niewielkich przestrzeniach nieocenione będą meble robione na wymiar.

Ergonomiczne krzesła biurowe

Dużo się mówi o ergonomii, a kluczem do jej stosowania jest po prostu możliwość regulacji. Na rynku dostępne są biurka, w których można ustawić dowolną wysokość blatu, jednak to krzesło biurowe zwykle jest meblem, który ustawiamy w kilku płaszczyznach, by wygodnie nam się pracowało.

Pozycja siedząca, zwłaszcza jeśli przebywamy w niej długotrwale, jest niezdrowa dla całego organizmu, a szczególnie dla kręgosłupa. Dlatego ergonomia krzesła biurowego jest tak ważna – każdy, kto pracuje przy biurku, powinien dopasować do siebie wysokość i wysunięcie siedziska oraz wychylenie oparcia. Fizjoterapeuci natomiast jasno wskazują, że nawet najlepsze krzesło do pracy biurowej nie jest tak ważne jak częste zmienianie pozycji podczas pracy siedzącej.