Na co zwrócić uwagę wybierając meble do ogrodu?

Ogród to piękna, dodatkowa przestrzeń na wolnym powietrzu, umożliwiająca miłe i spokojne spędzanie czasu. W sklepach dostępne są obecnie bardzo ładne i funkcjonalne komplety ogrodowe, które znacznie ułatwiają wypoczywanie i stwarzają optymalne warunki. Jak wybrać odpowiedni komplet mebli do swojego ogrodu? Na co zwrócić uwagę?

 

Komplety ogrodowe – przede wszystkim solidne i wytrzymałe

 

Wybierając meble do ogrodu, warto zwrócić uwagę przede wszystkim na to, z jakiego materiału zostały wykonane. W sklepach można znaleźć głównie komplety wykonane z:

 

●     drewna,

●     tworzywa sztucznego,

●     metalu.

 

Każde z tych rozwiązań niesie za sobą określone korzyści. Decydując się na zakup mebli wykonanych z drewna, najlepiej wybierać te produkowane z drewna egzotycznego, ponieważ jest ono znacznie bardziej wytrzymałe, a przede wszystkim odporne na działanie szkodliwych czynników, takich jak wilgoć, niskie i wysokie temperatury, czy promienie słoneczne. Meble drewniane wymagają również odpowiedniej impregnacji przed rozpoczęciem sezonu, a najlepiej również po jego zakończeniu, aby prezentowały się pięknie i były zabezpieczone.

 

Ogromną popularnością cieszą się dziś komplety ogrodowe wykonane z wysokiej klasy tworzyw sztucznych. Nie ma się co dziwić, ponieważ są bardzo odporne na wszelkie czynniki zewnętrzne i nie wymagają żadnej impregnacji. Poza tym, meble wykonane z tworzywa można bez problemu myć i szorować, ale też przechowywać na zewnątrz, również zimą. Większość użytkowników wskazuje również na fakt, iż meble z tworzywa sztucznego są bardzo lekkie, co znacząco ułatwia ich transport. Warto zwrócić uwagę również na niebanalne kształty oraz wzornictwo i kolory takich mebli.

 

Komplety ogrodowe produkowane z metalu bardzo często wyposażone są również w szklane blaty, co ułatwia utrzymanie ich w czystości. Są ciężkie i stabilne, jak również wyjątkowo trwałe. Trzeba pamiętać jednak, że nawet wysokiej klasy metalowy komplet może korodować, jeśli meble będą źle przechowywane i narażone na ciągłe działanie wilgoci.

 

Nowoczesny i piękny design mebli ogrodowych

 

Dzisiaj komplety ogrodowe można bez trudu dopasować do klimatu, jaki panuje w ogrodzie i innych dodatków. W sklepach można znaleźć bardzo szeroką gamę mebli klasycznych i tradycyjnych, które pasują do każdego ogrodu, ale również kompletów bardzo nowoczesnych i designerskich. Takie meble stanowią wyjątkową ozdobę całego ogrodu i dodają mu niebanalnego charakteru. W szczególności, dotyczy to bardzo funkcjonalnych mebli produkowanych z nowoczesnych tworzyw sztucznych. Bardzo często takie zestawy projektowane są przez młodych i bardzo zdolnych projektantów, dzięki czemu cieszą oko ciekawą kolorystyką i innowacyjnymi kształtami. Taki komplet idealnie nadaje się do spędzania wolnego czasu, odpoczynku, czy spożywania posiłków.

 

Wybierając komplet ogrodowy, najlepiej zastanowić się nad tym, w jaki sposób będzie on użytkowany. Każda rodzina nieco inaczej spędza wolny czas. Z pewnością w każdym ogrodzie przyda się spory stół z krzesłami, aby można było spożywać posiłki, czy napić się kawy ze znajomymi. Warto postawić także na wygodne leżaki, które umożliwią położenie się na słońcu i czytanie kawy. Do wybranego kompletu można również dopasować piękne hamaki, parasol ogrodowy, czy klimatyczne oświetlenie ogrodowe, idealne na letnie wieczory.