Jak wybrać lampy do industrialnego wnętrza?

lampy do industrialnego wnętrza

Ze stylem industrialnym kojarzą się surowe formy oraz retro meble i akcesoria. Nurt ten cieszy się coraz większą popularnością. Nic w tym dziwnego, bowiem lampy loftowe wspaniale podkreślą całą aranżację. Pamiętaj, że wcale nie musisz mieszkać w opuszczonej fabryce, aby zaprojektować wspaniały loft. Wystarczy, że położysz duży nacisk na minimalizm i surowe, naturalne materiały.

Na co warto zwrócić uwagę, wybierając industrialną lampę?

Stylistyka industrialna pozbawiona jest zbędnych dodatków. Jeśli chodzi o kolory, dominuje tutaj klasyczna czerń, uniwersalna biel oraz różne odcienie drewna i metalu. Industrialne oświetlenie wyróżnia się oryginalnym, ciekawym designem, a z jego stylem nieodłącznie związany jest metal. Dlatego ogromną popularnością cieszą się lampy wykonane z takiego tworzywa lub przynajmniej doskonale go imitujące.

Szukając lamp loftowych, zwróć koniecznie uwagę na nietypowy kształt, który podkreśli wyjątkowy, surowy klimat całego wnętrza. Lampa industrialna stanowi niezawodne źródło światła i doskonale sprawdzi się w salonie, jadalni i kuchni. W ofercie możesz też znaleźć lampy z ażurowym metalowym kloszem lub z odsłoniętymi żarówkami.

Wybierając lampy loftowe, zwróć uwagę nie tylko na kolor i materiał, ale również na formę. Powinna być prosta, surowa i oryginalna oraz przyciągać uwagę. Idealnie, jeśli będzie przypominać lampy studyjne, fabryczne i reflektory.

Oryginalne i funkcjonalne lampy industrialne

Jeśli masz ceglane ściany, koniecznie zwróć uwagę na miedziane, czarne i białe oświetlenie. To zestawienie świetnie wygląda w industrialnym wnętrzu. W lofcie doskonale prezentują się też lampy w kolorze różowego złota i różnych odcieniach szarości. W industrialnym stylu świetnie wyglądają zarówno błyszczące, jak i matowe modele. Pod tym względem masz całkowitą dowolność.

Wśród lamp loftowych dużą popularnością cieszą się modele typu “pająk”, które są niepowtarzalne i funkcjonalne, a do tego występują w szerokiej gamie kolorystycznej. Mają charakterystyczną, imponującą konstrukcję i składają się z kilku punktów świetlnych. Do mniejszego pomieszczenia wybierz mniej rozgałęzioną wersję, natomiast jeśli chcesz zamontować ją w większym wnętrzu, możesz wybrać nawet taką z 10 punktami świetlnymi. Najczęściej umieszczone są w metalowych kloszach.

W ofercie znajdziesz też lampy loftowe wiszące i industrialne kinkiety. Wybierając nowoczesną, drewnianą lampę loftową możesz ocieplić wnętrze, które stanie się zdecydowanie przytulniejsze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *